„Ohrožuje mě a mé blízké!“ Dominik Hašek vstoupil do cesty hokejistovi směřujícímu do Ruska

24.6.2022 7:05 dop. | Ze sítí

Někdejší hokejový brankář Dominik Hašek velmi hlasitě kritizuje fakt, že český útočník Rudolf Červený míří do Vladivostoku v KHL. A to navzdory tomu, že stále pokračuje ruská vojenská invaze na Ukrajině. Jak píše server Sport.cz, povinností zdejší vlády podle Haška je, aby vydáním zákona zakázala českým občanům pracovat v Rusku.

„Ohrožuje mě a mé blízké!“ Dominik Hašek vstoupil do cesty hokejistovi směřujícímu do Ruska
Foto: Facebook
Popisek: Dominik Hašek

„Práce českého občana v Rusku. To je podpora ruské války a zabíjení na Ukrajině. Velmi podobné, jako práce pro ruskou armádu (20 let vězení). Je povinností vlády ČR nás před tímto chováním chránit. Jde o naše životy! Nestrkejte hlavu do písku!!!“ okomentoval na sociální síti cestu českého reprezentanta do KHL Dominik Hašek.

Následně dodal, že za rozhodnutí neviní ani samotného útočníka Červeného, ani jeho agenta. „Jeden chce pracovat (za dobrý plat) a druhý mu shání práci. A oni ctí zákon. Je povinností vlády, aby nás vydáním zákona před tímto nebezpečným chováním chránila. Jde o naše životy, i když si to možná ještě mnozí neuvědomujeme,“ poznamenal Hašek.

„Vláda, která nám zakazovala jezdit kamkoliv za prací, skončila před 33 lety a já doufám, že se už žádná podobná nevrátí. Kluci, kteří se rozhodli zůstat v KHL, jsou si velice dobře vědomi, že Rusko je válečným agresorem a nesnažil bych se jejich rozhodnutí omlouvat,“ okomentoval pak kauzu jeden z diskutérů.

„Oni jednají dle zákona. Naše vláda (parlament, senát) nás musí chránit a oni nejednají. Jezdit můžeme, ale nesmíme svým ježděním (jednáním) ohrožovat životy našich lidí a našeho spojence. V autě jezdit můžeme, ale ne do zákazu vjezdu, protože můžeme ohrozit druhého člověka,“ podotkl.

„Já vím. Buď nemusí nosit helmu, není co chránit anebo nemá charakter,“ reagoval pak další z diskutérů.

„Co vy si myslíte, že je správně, si může druhý člověk myslet opačně. Např. zastřelit člověka, který nepovoleně vlezl na cizí pozemek. Od toho jsou zákony, aby nás (mě, vás) chránily před tímto velmi nebezpečným chováním. Ty musí někdo navrhnout a pak schválit (senát, vláda ap.),“ podotkl dále Hašek.

Další z diskutérů pak Haška upozornil na to, že zákon nemůže řešit všechno. „Existují nějaké společenské normy, které jsou platné bez ohledu na to, zda to jednání je, nebo není zakázané. Např. pojídání koček a psů zákonem zakázané není, přesto většina obyvatel v ČR kočky a psy nejí,“ napsal diskutující.

„To (pojídání koček) ovšem neohrožuje Vás a ani mě a moje blízké. Jeho práce v Rusku a tedy podpora války proti našemu spojenci mě a především mé blízké ohrožuje velmi. Ano, bojím se o ně,“ napsal Hašek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Češi si nedovedou vládnout.“ Tomáš Krystlík našel chybu vlády, jde o plyn

13:13 „Češi si nedovedou vládnout.“ Tomáš Krystlík našel chybu vlády, jde o plyn

POLOČA ROKU HRŮZY „Každý alespoň trochu strategicky uvažující člověk, musí dojít k závěru, že Putin …