„Parta vylitejch... Já jsem zcela střízlivá.“ Černochová půl hodiny po půlnoci těžce vypěnila

07.04.2023 11:00 | Ze sítí

Kauza olympionika Davida Svobody, který v ČT zpochybnil vinu Ruska za rozpoutání války na Ukrajině, si žije dál vlastním životem. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS), která se proti Svobodovu vyjádření ostře vymezila, se stává terčem vtipů. Nenechala to jen tak. Půl hodiny po půlnoci začala být sprostá.

„Parta vylitejch... Já jsem zcela střízlivá.“ Černochová půl hodiny po půlnoci těžce vypěnila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně obrany Jana Černochová

Olympijský vítěz David Svoboda, příslušník Armády ČR, ve vysílání ČT zpochybnil vinu Ruské federace na rozpoutání války na Ukrajině. Za podstatné nepovažuje ani rezoluce OSN, kde velká většina zemí odsoudila Ruskou federaci za rozpoutání války na Ukrajině, uvedl ve vysílání ČT.

Poté zdůraznil, že asijské či africké komise sportovců nijak nebrání tomu, aby se Rusové účastnili LOH v Paříži v roce 2024. „V Evropě na tom není shoda. A na základě těchto faktů zaujímat nějaké jednoznačné stanovisko by bylo chybou, podle mého názoru,“ řekl Svoboda před kamerami České televize.

Ministryně obrany Jana Černochová obratem uveřejnila prohlášení, v němž dala najevo, že se slovy Davida Svobody nesouhlasí a pozvala vojáka a olympionika, aby s ní vyjel do vojenského prostoru Libavá, kde se cvičí ukrajinští vojáci a vyslechl si tam, co zažívají ukrajinští muži, ženy i děti při obraně před ruskými agresory.

„Dnes jsem se sešla s npor. Davidem Svobodou a jeho nadřízeným ředitelem ASC Dukla plk. Pavlem Bencem. Ten mu udělil za nedodržení předpisů písemnou důtku. Npor. Svoboda se také rozhodl rezignovat na členství v Komisi sportovců ČOV,“ napsala Černochová na twitteru v poslední březnový den. „Nejde o postih za názor, ale za nedodržení toho, jak by měl profesionální voják Armády ČR na veřejnosti vystupovat. S npor. Svobodou jsme o tom dlouze hovořili a s řešením jeho nadřízeného souhlasím. Dohodli jsme se, že spolu pojedeme za ukrajinskými vojáky na Libavou. Zde si společně vyslechneme jejich příběhy o tom, čeho se Rusko s podporou Běloruska na Ukrajině dopouští. Zároveň jsem mu předala plakát s portréty ukrajinských sportovců zabitých nebo pohřešovaných kvůli bojům na Ukrajině,“ pokračovala šéfka rezortu obrany.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ale musím uznat, že ta paní , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusemamcaRBK , 07.04.2023 16:52:49
umí manipulovat s lidmi, jedna báseň. Na otázku napsala odpověď - jen se netýkala otázky. Bránila sebe samu proti hrubosti tazatelů. Dobrá, ale na otázku vůbec neodpověděla! Že by přece jen uznala, že její chování vůči panu Svobodovi bylo opravdu hodně přes čáru? Nebo si je tak jistá, že na ni nikdo nemůže, že odpověď by byla pod její úroveň? Její sdělení by zřejmě naštvalo dost lidí. Ale co - jsou to přece samí dezoláti! Za odpověď nestojí, její voliči to nejsou. Tak prý uvažují politici ODS. Podle zákulisních řečí. Jseš můj volič? Bavím se. Nejseš? Táhni!

|  14 |  0

Další články z rubriky

„Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

21:21 „Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

Zahraniční média se shodují v tom, že střelbou na republikánského prezidenta Donalda Trumpa se prezi…