„Plácání.“ „Sjezd KSČ.“ Fiala oznamoval, toto znělo bokem

11.05.2023 12:35 | Zprávy
autor: vef

Vláda symbolicky za pět minut dvanáct začala představovat kroky proti zadlužování státu a reformu penzí. Zadlužování Česka je hrozivé, řekl premiér Petr Fiala (ODS). První půlhodina, která měla konkrétní opatření uvozovat, připomněla mediální analytičce Ireně Ryšánkové sjezdy KSČ a ideové plácání.

„Plácání.“ „Sjezd KSČ.“ Fiala oznamoval, toto znělo bokem
Foto: FCB
Popisek: Petr Fiala ohlašuje balíček opatření

„Vítám vás na této netradiční akci, kterou jsme svolali za pět minut 12, abychom představili několikaměsíční výsledek práce našich expertů,“ sdělil úvodem tiskové konference premiér Petr Fiala (ODS). Výsledkem práce je podle něj balíček státních financí a související důchodová reforma.

„To celé jsme pojmenovali Česko ve formě. Tento název vystihuje hlavní cíl této vlády, dostat naši republiku do situace, kdy zásadně změníme trend,“ dodal Fiala. „Tempo zadlužení České republiky je hrozivé. Kdybychom nyní nedokázali šlápnout na brzdu, odnesli by to naše děti a naši vnuci. A tato vláda je a bude rozpočtově zodpovědnou vládou,“ řekl.

„Dnes prezentované záměry nejsou nahodilým výsledkem. Tato vláda si svůj úkol tvrdě odpracovala. Jsme reprezentanti demokratických stran, nejsme technokraté ani populisté. Máme svoje názory, svoje ideje, ne na všem se shodneme. To je podstata demokratické politiky,“ řekl Fiala

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Agromamuti

Mohl byste zveřejnit komu přesně a jaké částky posílá tato vláda? Myslím v souvislosti s vaším tvrzením o zasílání miliard agromamutům. Netvrdím, že neříkáte pravdu, jen bych ocenil, kdybyste byl konkrétní. Děkuji.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

To má paní Ryšánková pravdu, radši jsem to vypla, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepravda vítězí , 11.05.2023 12:52:10
Že uměj v šichni ideologicky kecat to všichni víme, ale že by mluvili konkrétně to se zřejmě nedozvíme. DEMISI!

|  12 |  0

Další články z rubriky

Sbírka na letadlo Petra Pavla na summit NATO skončila fiaskem

4:44 Sbírka na letadlo Petra Pavla na summit NATO skončila fiaskem

Spoluzakladatel spolku Skupina D Jan Veverka, který čelí podezření kriminalistů z tunelování peněz l…