„Podvedli nás. Chceme nové volby!“ Známý exministr bouchl do stolu

04.02.2023 13:07 | Ze sítí
autor: mp

Někdejší ministr práce a sociálních věcí, dlouholetý poslanec i senátor za ČSSD Zdeněk Škromach důrazně žádá nové volby. Kvůli tomu, co předvádí stávající ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

„Podvedli nás. Chceme nové volby!“ Známý exministr bouchl do stolu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Místopředseda Senátu Parlamentu ČR Zdeněk Škromach

Vláda premiéra Petra Fialy (pětikoalice ODS, lidovců, TOP 09, STAN a Pirátů) je u moci něco přes rok. Řešila a řeší otázky, jak vojensky pomoct Ukrajině proti ruským agresorům a jak pomoct více než 700 tisícům ukrajinských uprchlíků, kteří překročili hranice své země v hrůze před ruskými bombami, ruskými dělostřeleckými granáty a ruskými raketami i íránskými drony.

Vedle toho vláda řešila a řeší také energetickou krizi, o kterou se notnou měrou postaral ruský prezident Vladimir Putin, když omezil dodávky plynu do Evropy.

Teď se ale zdá, že vláda Petra Fialy se chystá k některým reformám, které slibovala už v předvolební kampani. Rozruch vyvolal ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, jenž prozradil, že chystá změny v důchodovém systému, konkrétně zvednout odchody do důchodu u některých profesí na 68 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Na nové volby je ještě brzy, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNoční Vlak , 04.02.2023 15:14:05
nejdříve musí nastat hluboké rytí držkami v zemi. Zvýšení všech daní, cenzura, trestání za pravdu......................

|  12 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…