„Podvedli nás. Chceme nové volby!“ Známý exministr bouchl do stolu

04.02.2023 13:07 | Ze sítí

Někdejší ministr práce a sociálních věcí, dlouholetý poslanec i senátor za ČSSD Zdeněk Škromach důrazně žádá nové volby. Kvůli tomu, co předvádí stávající ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

„Podvedli nás. Chceme nové volby!“ Známý exministr bouchl do stolu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Místopředseda Senátu Parlamentu ČR Zdeněk Škromach

Vláda premiéra Petra Fialy (pětikoalice ODS, lidovců, TOP 09, STAN a Pirátů) je u moci něco přes rok. Řešila a řeší otázky, jak vojensky pomoct Ukrajině proti ruským agresorům a jak pomoct více než 700 tisícům ukrajinských uprchlíků, kteří překročili hranice své země v hrůze před ruskými bombami, ruskými dělostřeleckými granáty a ruskými raketami i íránskými drony.

Vedle toho vláda řešila a řeší také energetickou krizi, o kterou se notnou měrou postaral ruský prezident Vladimir Putin, když omezil dodávky plynu do Evropy.

Teď se ale zdá, že vláda Petra Fialy se chystá k některým reformám, které slibovala už v předvolební kampani. Rozruch vyvolal ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, jenž prozradil, že chystá změny v důchodovém systému, konkrétně zvednout odchody do důchodu u některých profesí na 68 let.

A tady se hlasitě přihlásil o slovo bývalý ministr práce a sociálních věc Zdeněk Škromach. Jal se volat po konci celé Fialovy vlády. „Podvedli nás! Žádná strana vládní koalice neměla v programu zvýšení věku odchodu do důchodu na 68 let! Chceme nové volby!!!“ napsal Škromach rozzlobeně na facebooku.

V současné době je věková hranice odchodu do důchodu stanovena na 65 let. Stanovila ji vláda Bohuslava Sobotky s Andrejem Babišem (ANO) jako ministrem financí.

Zdeněk Škromach promlouvá

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

139 procent přirážka. Tesco i další. „Nabonzováno“ vše

14:14 139 procent přirážka. Tesco i další. „Nabonzováno“ vše

Až milion ovocných stromů, většina jabloní. Tolik prý padne za oběť dle Agrární komory ČR kvůli poli…