„Podvod, rezignujte.“ Je tady Hilšeriáda. Senátor dostal dopis, za rámeček si ho nedá

13.02.2020 12:10

Senátor Marek Hilšer obdržel výzvu, aby se vzdal svého mandátu v horní komoře, protože je ostudou Senátu, České republiky i demokracie. Hilšerovo chování podle nich zcela překročilo rámec demokracie.

„Podvod, rezignujte.“ Je tady Hilšeriáda. Senátor dostal dopis, za rámeček si ho nedá
Foto: Vít Hassan
Popisek: Kandidát na prezidenta Marek Hilšer s manželkou Monikou Hilšerovou po natáčení superdebaty na ČT
reklama

„Abyste tomu rozuměli. Ani na vteřinu nežiju v iluzi, že by člověk s tak pokřiveným charakterem, jako má senátor Marek Hilšer, snad naši výzvu vyslyšel. Ale myslím si, že podobným týpkům je třeba dávat ochutnat medicínu, kterou oni tak rádi ordinují jiným,“ přiznává za dvojici autorů Petr Štěpánek, někdejší člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Proto společně s Josefem Provazníkem zaslali senátorovi za Prahu 2 výzvu k rezignaci. Argumentují zejména zněním slibu senátora, ze kterého podle nich udělal Hilšer cár papíru.

„Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí,“ zní tento slib.

Slib podle nich porušil, když veřejně bránil občance Haně Lipovské, aby se směla veřejně angažovat v Radě České televize. Činil tak nátlakem na sdružení Česká biskupská konference. Přitom právě v zájmu občanů se s rukou na Ústavě zavázal svůj úřad vykonávat.

Společně s 18 dalšími senátory tím podle nich vážně ohrozil fungování demokracie v České republice, stojící na důsledné rovnosti práv občanů a možností ucházet se o veřejné funkce.

DOPIS 19 SENÁTORŮ

U senátora Hilšera bylo ohrožení demokracie navíc zhoršeno dalším přečinem, který měl spáchat. Stalo se tak již při jeho kandidatuře do Senátu v roce 2018. Uvedl totiž voliče v omyl, když se vydával za „nezávislého kandidáta“. Nezávislý kandidát je specifický případ, který musí splnit zvláštní pravidla. Marek Hilšer tato pravidla nesplnil, protože ve skutečnosti žádným „nezávislým kandidátem“ nebyl.

Marek Hilšer byl kandidátem účelově založeného politického hnutí Marek Hilšer do Senátu. Toto hnutí, jehož jedinou aktivitou je senátorský mandát Marka Hilšera, nyní čerpá milionový státní příspěvek na mandát. Vzhledem k tomu, že v hnutí reálně figuruje pouze Marek Hilšer, čerpá tak milionový příspěvek v podstatě do vlastní kapsy.

To vše voličům při kandidatuře nejen zatajil, ale ještě je uvedl v omyl, že je „nezávislým kandidátem“, kterým ale nikdy nebyl. Tento podvod na voličích je rovněž třeba považovat za ohrožení demokracie.

„Jelikož jste se od svých antidemokratických aktivit nedistancoval, vyzýváme vás tímto k okamžité rezignaci a odchodu ze Senátu,“ vyzvali občané Marka Hilšera.

Fotogalerie: - Beseda s Husainem

Islám a západ- beseda s předním světovým expertam ...
Islám a západ- beseda s předním světovým expertam ...
Jan Zahradil
Ed Husain
Islám a západ- beseda s předním světovým expertam ...
Ed Husain

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zažila jsem Brežněva i pád KSČ... Tereza Spencerová o budoucnosti EU. A probrala Západ v současném světě: Blbý pohled

8:25 Zažila jsem Brežněva i pád KSČ... Tereza Spencerová o budoucnosti EU. A probrala Západ v současném světě: Blbý pohled

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Mnohým z nás, co jsme naplno zažili ještě poslední roky vlády KSČ, …