„Pomsta za Koněva!“ „Která svi*ě?“ Zmizela lavička Václava Havla. V Praze bylo zle, vše má ale dobrý konec

13.05.2020 17:31 | Zprávy
autor: rak

Ve facebookové skupině Lumpenkavárna se objevily hlasy pohoršující se nad zmizením jedné z laviček Václava Havla z Maltézského náměstí na Malé Straně v Praze. Někteří diskutující si myslí, že jde o pomstu za odstranění sochy sovětského maršála Koněva. „Která svině?“ zaznívalo. Jak se však nakonec ukázalo, tak lavičku žádná „svině“ neodstranila, nýbrž byla odvezena k vyčištění.

„Pomsta za Koněva!“ „Která svi*ě?“ Zmizela lavička Václava Havla. V Praze bylo zle, vše má ale dobrý konec
Foto: Repro Blesk.cz
Popisek: Lavičky Václava Havla v poslední době zažívají jednu ránu za druhou

Na absenci lavičky Václava Havla ve facebookové skupině Lumpenkavárna upozornil Otakar Mašín se svým příspěvkem: „Můj kamarád Michal Faflik spolu s Bořkem Šípkem instalovali před několika roky na Maltézském náměstí, před tehdy Michalovou vinárnou U Zlatého Hada, Lavičku Václava Havla. Vloni zanikla vinárna a teď nechal někdo odstranit i lavičku,“ napsal. A poznamenal, že se dějou „hodně divný věci“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Ústavní soud

Článek je velice výstižný, ale co s tím můžete udělat dál? Jinak je to pouze poštěkávání na jdoucí karavanu. Děkuji za odpověď. Filla

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Lidé hlásí, kde jsou náboráři.“ Sociolog vynesl pravdu z Ukrajiny

20:01 „Lidé hlásí, kde jsou náboráři.“ Sociolog vynesl pravdu z Ukrajiny

Ukrajinský sociolog Volodymyr Ishchenko působící jako výzkumný pracovník na Institutu pro východní E…