„Porno. Budou opékat buřty.“ Čapí hnízdo a Piráti: Beze strachu o Milionu chvilek a Pirátech. Bomby u Xavera

24.09.2019 13:21 | Zprávy

Do XTV opět zavítal komentátor Info.cz Petr Holec. Mluvil například o zastavení stíhání Andreje Babiše a reakci Milionu chvilek: „Oni se s tím neumějí smířit, ale na uznání nezávislé justice a práce policie stojí demokracie.“ Uvidí se podle něj, kam se spolek vyvine, ale zatím prý plánuje jen opékat buřty. Mluvil též o Pirátech na magistrátu a bezprecedentní změně k horšímu. Došlo i na Michaelu Krausovou a její debut s válečkem. Komentoval i šance Trikolóry dostat se do Sněmovny.

„Porno. Budou opékat buřty.“ Čapí hnízdo a Piráti: Beze strachu o Milionu chvilek a Pirátech. Bomby u Xavera
Foto: Repro XTV
Popisek: Petr Holec, komentátor Info.cz

První otázka pro komentátora Info.cz zněla, zda novináři v ČR obstáli v kauze Čapí hnízdo. Podle Holce většina novinářů neobstála a kauza Čapí hnízdo obnažila stav české žurnalistiky: „Já myslím, že se tady neobjektivita stala objektivitou a objektivita se začala vydávat za neobjektivitu. Já si pamatuju, jak to celé začalo, celou tu kauzu jsem samozřejmě sledoval. Všichni víme, že systém evropských dotací je miliardové monstrum. A že se tam děje spousta podvodů nebo i manipulací, aby různé firmy dosáhly na dotace. Já si pamatuju, jak najednou mí kolegové začali chodit s tím, že už je hotovo, to je prostě podvod, my to všichni víme. Já jsem si říkal, jak si můžete být tak jistí, nikdo z vás nemá ani právnické vzdělání, bude to boj právníků, advokátů, půjde o slovíčka.“

Jako ironické a paradoxní mu přišlo, že se jednalo o 10 let starý projekt, údajně schválený celou tradiční politickou garniturou, takže pokud by se jednalo o obžalobu Andreje Babiše, byla by to i obžaloba všech kontrolorů. „Vidíme, že jakmile na vás jednou policie a justice sáhne, jako by vás namočí v nějaké kauze, tak očištění již téměř není možné. Vidíme to i z reakce politiků, kteří si to neumí připustit, a to jsou ironicky ti, kdo nejvíc bojují za nezávislou justici,“ míní komentátor.

Xaver Veselý se dotkl i rozhovoru v DVTV, ve kterém se mluvilo o státním zástupci Šarochovi, který stíhání zastavil. V něm se Daniela Drtinová údajně ptala, jakou má Jaroslav Šaroch pověst. Tato otázka Xavera Veselého prý vyděsila. Holec souhlasil, že se opravdu jedná o strašidelnou otázku, která je určena k reputační likvidaci dotyčné osoby. Drtinová v tomto prý nebyla jediná. Někteří obhájci nezávislé justice podle něj hned začali tvrdit, že justice je závislá, protože rozhodla proti jejich přesvědčení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: kas

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

20:30 Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

Bývalý prezident Agrární komory ČR a jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek v…