Prase, prase, prase! Za větu, že na české děti peníze nejsou a na uprchlíky ano, sklízí Miloš Zeman sodovku od těchto známých osobností

29.07.2015 8:14

Prezident Zeman po čase opět rozvířil vody v českém veřejném rybníčku, když se prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka pozastavil nad tím, že vláda chce pomáhat imigrantům a přitom nedokáže nalézt peníze pro české děti. Ve virtuálním prostoru za to dostává pořádnou sodu.

 Prase, prase, prase! Za větu, že na české děti peníze nejsou a na uprchlíky ano, sklízí Miloš Zeman sodovku od těchto známých osobností
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman během rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz

Anketa

Která z následujících osobností veřejného života by dle vás měla býti příštím prezidentem republiky ? (poznámka: Jde o čistě orientační anketu)

hlasovalo: 24333 lidí

„Pan prezident vyjadřuje lítost, že se doposud nepodařilo nalézt 30 milionů korun pro Klokánky, které pečují o české děti, třebaže částka na pomoc imigrantům bude zřejmě řádově vyšší,” prohlásil na úterní tiskové konferenci prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Na jeho slova zareagoval premiér Bohuslav Sobotka, který se poměrně ostře vymezil proti kritice z Hradu. „Myslím, že státník Zemanova formátu nemá důvod podbízet se těm nejhorším pudům a nahrávat šíření nevraživosti vůči uprchlíkům. Pan prezident dobře ví, že problém Klokánků, které v minulých letech katastrofálně zadlužilo jejich bývalé vedení, nijak nesouvisí se solidárním českým podílem na zvládání nejhorší uprchlické krize od konce druhé světové války. Vláda bude jednat při řešení všech současných vážných problému realisticky, ne populisticky,“ vzkázal Sobotka Zemanovi.

Prase a bobřík za odvahu

Prezidentova teze se pranic nezamlouvá ani některým předním českým komentátorům. „Ani na dovolené si člověk neodpočine: prase, prase, prase. Gratuluji panu Pleslovi, Kolářovi a Zahradilovi!“ pohoršoval se na svém twitterovém účtě komentátor Lidových novin, Petr Kamberský. Komentátor Hospodářských novin, Petr Honzejk, zase s nadsázkou soudí, že se tento prezidentův výrok dá vysvětlit snad jen tak, že Zeman chtěl umístit svého mluvčího do Klokánku a nevzali ho.

Novinář z Respektu, Ondřej Kundra, vyzdvihl reakci premiéra Bohuslava Sobotky. „Odvaha není B. Sobotkovi vlastní. Za dnešek, kdy podpořil emigranty a zkritizoval prezidenta za šíření nevraživosti, má ale prvního bobříka,“ tleská Kundra.

Poslední prezidentův počin pohoršil i hudebního a filmového kritika Jana Rejžka. „Zemanova či Ovčáčkova drzost je nebetyčná. Otázka zní jinak: Na Klokánky nemáme, ale na plat neprověřeného kancléře Mynáře pořád ano, že?“ zveřejnil Rejžek na Twitteru.

Soutěž v buranství

Spisovatel a publicista Ondřej Neff v komentáři na jím provozovaném webu Neviditelný pes tvrdí, že si Zeman spojením financování Klokánků s finančními náklady věnovanými na pomoc uprchlíků připravuje půdu pro další prezidentské volby. „Miloš Zeman, pokud bude chtít být podruhé zvolen, bude sahat ještě hlouběji do žumpy, konkurence je veliká. Má proti sobě silného soupeře. Přestože je cílová rovinka daleko, jeho soupeř Zdeněk Škromach už nasadil ostré tempo. Na svém facebookovém profilu už oznámil, že má sračku a že musí na hajzl pětkrát denně. To se bude líbit. Předák se sračkou jistě bude dobrý prezident, protože je lidovej,“ píše Neff s tím, že Miloš Zeman tedy musí hodně přitvrdit, aby Škromacha v míře buranství předhonil. „Ten poslední tah mu přinese body,“ je si jist Neff. „Opravdu, ty Klokánky ve srovnání s nějakými smradlavými migranty je třeba přidržet, že jo, Pepo!“ dodává.

Celý komentář k přečtení ZDE

Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan (Žít Brnou) vyjádřil svůj názor prostřednictvím grafické ilustrace. Zřejmě v počítačovém programu Malování přikreslil k hlavě prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka tělo klokana.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

7:32 StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

Může za vyřazení Nory Fridrichové ze StarDance špatný výkon, nebo spiknutí fanoušků Ortelu? Moderáto…