„Prošel jsem kolem demonstrace levice.“ Zmasakrovaný poslanec AfD má okno, ale něco si přeci pamatuje

9. 1. 2019 8:15

Útok na Franka Magnitze zřejmě neproběhl tak, jak ho AfD popsala, informuje německý Spiegel. Podle kamerového záznamu prý nedošlo k úderu fošnou, ani ke kopancům. Sám Magnitz říká: „Mám totální okno.“ Detaily útoku mu prý sdělili jeho zachránci.

„Prošel jsem kolem demonstrace levice.“ Zmasakrovaný poslanec AfD má okno, ale něco si přeci pamatuje
Foto: Repro Youtube Welt
Popisek: Poslanec a předseda brémské AfD Frank Magnitz v nemocnici po útoku

Státní zastupitelství v Brémách bylo podle deníku nejdříve skoupé, co se týče detailů. Mluvčí pouze sdělil, že případ vyšetřují jako pokus o vraždu. Ovšem útok prý zaznamenaly bezpečnostní kamery a na záznamu je útok jasně vidět, ale není takový, jak ho AfD popsala.

Fotogalerie: - Nacionalisté versus antifašisté

Nacionalisté versus antifašisté v Brně
Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti To...
Nacionalisté versus antifašisté v Brně
Nacionalisté versus antifašisté v Brně
Nacionalisté versus antifašisté v Brně
Nacionalisté versus antifašisté v Brně

Anketa

Je Jan Hamáček dobrý předseda ČSSD?

5%
81%
hlasovalo: 6060 lidí

Podle Spiegelu na záznamu jdou za Magnitzem dva neznámí, třetí je dobíhá zezadu. Jeden ze tří se na Magnitze zezadu vrhl a udeřil ho loktem do krku. Magnitz upadl a útočníci odešli. Mluvčí státního zastupitelství dodal, že nejsou vidět žádné kopance do ležícího Magnitze, ani že by proti němu někdo zaútočil nějakým předmětem. „Čin se odehrál bleskově,“ říká mluvčí. Vyšetřovací komise tak spáchaný útok přehodnotila z pokusu o vraždu na závažné ublížení na zdraví.

Sám Magnitz říká, že si z útoku nic nepamatuje, má „totální okno“. Říká, že prošel kolem demonstrace levice, kde ho zřejmě někdo musel poznat. Pak viděl dva řemeslníky, jak nakládají auto. V další moment už ležel na zemi, jeden z řemeslníků se nad ním skláněl a říkal, že zavolá policii. Magnitz tvrdí, že o fošně, kterou ho měli útočníci udeřit, a kopancích mu řekli právě řemeslníci, jinak by o nich nevěděl. Byl přesvědčený, že nebýt řemeslníků, kteří útočníky zahnali, tak by nebyl naživu. Kdy bude moci opustit nemocnici, neví, kromě ran a modřin má také otřes mozku. „V hlavě mi pořád bzučí,“ řekl. Nicméně, ve svém nemocničním pokoji už začal přijímat novináře a televizní reportéry. Dle svého vyjádření si prý bude v budoucnu na veřejnosti dávat větší pozor.

Původní článek ZDE

Původní vyjádření AfD v Brémách:

Atentát na Franka Magnitze, poslance

„Náš místní předseda a poslanec Frank Magnitz byl v pondělí napaden třemi maskovanými muži. Před budovou na náměstí Goetheplatz číhali, než opustil novoroční recepci novin Weser-Kurier. Úderem fošnou ho přivedli do bezvědomí. A když už byl na zemi, pokračovali kopanci do hlavy. Díky odvážnému zásahu stavebního dělníka útočníci nemohli dokončit svůj záměr a Frank Magnitz vyvázl se svým životem. V nemocnici nyní leží ve vážném stavu.

Státní moc a státní zástupce v Brémách říkají, že tento čin byl politicky motivován. Budeme pečlivě sledovat reakce politiků od jiných stran v nadcházejících dnech. Nejen Die Linken, ale také SPD a Zelení podporují Antifu a její útoky. To je to, co ostatní politické síly chtějí? Je to vaše chápání demokracie? Opět platí, že AfD je cílem levicových útoků, které nejsou odsouzeny nebo jsou dokonce podporovány ostatními stranami.

Dnes je v Německu černý den demokracie“.

Na Twitteru AfD se sešlo mnoho soucitných reakcí. Další pak řešili reakci poslance Zelených Cema Özdemira, ve které řekl: „Doufám, že pachatelé budou brzy nalezeni a odsouzeni. Násilí není ospravedlnitelné, ani proti AfD. Kdo bojuje nenávistí proti nenávisti, bude mu výhrou zase nenávist. Nacisté musí pryč, ale metodami právního státu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Poplach v pražské ODS. Ať si to řeší Fiala, když je předseda. Co se dělo na kongresu, než navrhli Novotného

16:33 FOTO Poplach v pražské ODS. Ať si to řeší Fiala, když je předseda. Co se dělo na kongresu, než navrhli Novotného

Po neúspěchu Alexandry Udženije ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na kongresu největší opoz…