„Průs*r za průs*rem. A není problém?! Nerudová, odstupte!“ Významná advokátka toho má dost

03.01.2023 17:45 | Ze sítí

Advokátka Klára Long Slámová tvrdí, že by se bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová měla kvůli svým „kauzám“ vzdát kandidatury. Kromě již mediálně hojně propíraných „rychlotitulů“ se nyní objevila také zpráva o střetu zájmů, kdy Nerudová jako rektorka objednávala pro univerzitu advokátní zakázky u firmy svého manžela.

„Průs*r za průs*rem. A není problém?! Nerudová, odstupte!“ Významná advokátka toho má dost
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová na besedě v Berouně

„Skandál kolem Nerudové nabírá na objemu,“ píše advokátka Klára Long Slámová na svém facebookovém profilu a vyzývá Nerudovou, aby se okamžitě vzdala kandidatury. „Pokud to neudělá sama, nechť ji k tomu okamžitě vyzve pětikoalice, která jí na počátku vyjádřila podporu,“ apeluje advokátka.

Slámová se zaměřuje zejména na poslední odhalení, podle kterého Nerudová jako rektorka objednávala advokátní práci u firmy svého manžela. „Nejen že Nerudová nemá žádný problém s ‚malou domů‘, ale ještě k tomu lže. Nejen o finančním objemu zakázek pro firmu svého manžela, ale i o jejich důvodu a obsahu. Navíc lže i v tom, že s tím Neruda nic nemá společného. Je přitom společníkem a partnerem uvedené firmy,“ hřímá Slámová.

„Jeden průser za druhým má tato osoba na triku a nic pro ni stále nepředstavuje problém. Podvádění při znalostním testu, kupčení s tituly a potopení celé univerzity, státní zakázky ve prospěch manžela, jehož kancelář ovlivňuje přijímání zákonů (už média psala) a podílí se na odporném obchodu s chudobou (nikoliv jako zástupce účastníka, ale jako obchodní partner vymahačské agentury),“ tvrdí Slámová.

Krátce se k tomu vyjádřil i glosátor Miroslav Macek. „V době, kdy byla kandidátka na prezidenta Danuše Nerudová rektorkou brněnské Mendelovy univerzity, nasmlouvala tato univerzita s advokátní kanceláří, kterou spoluvlastní její manžel, pět objednávek za celkem 270 000 korun. Podle kandidátky na prezidentku o střet zájmů nešlo. Samozřejmě že ne. Správně česky se tomu tradičně říká ‚malá domů‘,“ napsal Macek ve svých pravidelných glosách.

Samotná Nerudová jakýkoliv střet zájmů, ať už v budoucnu na Hradě nebo dříve na univerzitě, popírá s tím, že zakázky byly dány nadstandardním zkušenostem firmy v požadované oblasti. „S prací mého muže to nijak nesouviselo a ani nemohlo souviset, protože se věnuje úplně jiné oblasti práva a na právních radách ani zajištění se nijak nepodílel,“ reagovala Nerudová pro Seznamzprávy.cz.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jma

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

ta mladá a krásná, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevipera , 03.01.2023 17:57:30
v sobě nemá kouska soudnosti

|  7 |  0

Další články z rubriky

Rasismus na EURO? Německem pochodují davy a zpívají zakázanou píseň

17:59 Rasismus na EURO? Německem pochodují davy a zpívají zakázanou píseň

Devadesátkový hit L'Amour Toujours od slavného dýdžeje Gigiho d'Agostina je zpět na scéně. Jen s jin…