„Rozhodně tam žádný Miloš Zeman nebyl!“ Tvrzení Šiklové o tom, že prezident kdysi zkusil drogy, bylo vážně zpochybněno

02.05.2018 17:18

Socioložka Jiřina Šiklová tvrdila, že současný prezident Miloš Zeman si kdysi dávno na vlastní kůži vyzkoušel drogy. Konkrétně LSD. Říkala však socioložka pravdu? Server Reflex.cz tvrdí, že mohlo být všechno trochu jinak.

„Rozhodně tam žádný Miloš Zeman nebyl!“ Tvrzení Šiklové o tom, že prezident kdysi zkusil drogy, bylo vážně zpochybněno
Foto: Petr Kupka
Popisek: Socioložka Jiřina Šiklová na besedě ve Valašském Meziříčí

Paní Jiřina Šiklová tvrdí, že současný prezident Miloš Zeman ještě za komunistického režimu otestoval nějaké ty drogy. Na vlastní kůži konkrétně LSD. Mělo se tak stát na chatě někdejšího reformního komunisty Jiřího Hermacha u Orlíku. Dcera filozofa a komunisty Jiřího Hermacha Jana Hermachová však tvrdí, že na chatě jejího otce se nic takového nestalo. Svůj výklad však začala poněkud zeširoka.

Připomněla, že její otec působil v týmu Alexandra Dubčeka, ale protože vyjádřil nesouhlas s invazí sovětských tanků do Československa, byl ze strany vyloučen. Nebyl ostatně sám. Vyloučena byla i jeho dcera, která do strany vstoupila, aby v krizových momentech Dubčeka podpořila. Ani ona však neschvalovala invazi, která v srpnu 1968 proběhla.  

Její otec měl prý několik kamarádů – lékařů, kteří studovali účinky LSD, a jednou za nimi přišel, že chce drogu otestovat. Kamarádi souhlasili pod podmínkou, že s ním půjdou na chatu a budou pozorovat, co s ním droga dělá.

S Jiřím Hermachem se podle jeho dcery znala i Jiřina Šiklová, která chtěla drogu také zkusit. „Byli jsme u toho tehdy já, můj muž, doktorka a Jiřina Šiklová, ale rozhodně žádný Miloš Zeman!“ zdůraznila Hermachová.

Zeman se prý s Hermachem stýkal, ale na drogy nedošlo. Debatovali spolu o politice, nikoli o drogách. „Ale u žádného LSD na žádné naší chatě skutečně nikdy nebyl, a na Orlíku už vůbec ne! V pětaosmdesátém pak táta emigroval do Rakouska – podepsal totiž jako jeden z prvních chartu, byl často u výslechů, všichni jsme kvůli tomu měli velké potíže. LSD zcela jistě zkusil jen jedinkrát, to mu stačilo. A bez Zemana,“ pokračovala dáma.

Doufá, že po jejím výkladu už všechny spekulace okolo Miloše Zemana a drog skončí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…