„Se posr*li.“ Sankce EU proti Česku naštvala už i Topolánka

22.05.2022 21:04 | Ze sítí

Expremiéra Mirka Topolánka rozhorlila žaloba Evropské komise ohledně toho, že Česko a další země Evropské unie nepřijaly opatření v souvislosti s novými pravidly pro audiovizuální vysílání. „Se posrali?“ poznamenal mimo jiné.

„Se posr*li.“ Sankce EU proti Česku naštvala už i Topolánka
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mirek Topolánek

„V Bruseli jedou dál, močálem temným kolem bílých skal. V téhle situaci? Geopoliticky, ekonomicky a energeticky bezprecedentní? Se posrali?“ napsal expremiér Mirek Topolánek na svém twitterovém profilu k žalobě Evropské komise ohledně toho, že Česko a další země Evropské unie nepřijaly opatření v souvislosti s novými pravidly pro audiovizuální vysílání.

„A mohl bys mi, kamaráde, říct, co nám konkrétně brání dodržet závazky, ke kterým jsme se zavázali dobrovolně? Válka na Ukrajině nám v tom nebrání a vymlouvá se na to jenom ten, kdo nechce respektovat právní řád. Já vím, že Ty to nejsi…“ poznamenal v reakci někdejší poslanec za TOP 09 Miroslav Kalousek.

„No nevím,“ odvětil Topolánek.

Do diskuse se pak zapojil i komentátor serveru Info.cz Martin Schmarcz. „Takže kvóty na filmy už bychom měli. Teď ještě něco společně udělat s tím Putinem. Zákaz Mrazíka a jeho nahrazení Tin Tinem podporuji, ale nic moc to nevyřeší...“ napsal.

„Jsou to úředníci a právníci. Chybí tam politik. Teď jsem na zasedání EU. Určitě zas dohodneme 'regulaci a statistiku‘, když už jsme se sešli…“ zmínil také šéf stomatologů Roman Šmucler.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Raketový útok na Moskvu! Proč to novinář z Rozhlasu vypustil? Vadim Petrov má zlé tušení

16:18 Raketový útok na Moskvu! Proč to novinář z Rozhlasu vypustil? Vadim Petrov má zlé tušení

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se na své sociální síti rozepsal o přípra…