,,Slušně! Slušně!" Milion chvilek krotil své ovečky. Ale co pak nastalo, bylo zajímavé

27.04.2020 13:42

Buďte slušní, vyzvali aktivisté Milionu chvilek pro demokracii své příznivce ve Chvilkové skupině. Zřejmě po vládních opatřeních některým došla trpělivost. „Netolerujeme podněcování k nenávisti, příspěvky sloužící pouze k nadávání, nebo přání smrti komukoliv,“ varoval spolek příznivce. Ale když došlo na Babiše, pořád ještě se našli tací, kteří pro nadávku nešli daleko.

,,Slušně! Slušně!" Milion chvilek krotil své ovečky. Ale co pak nastalo, bylo zajímavé
Foto: Repro Facebook
Popisek: Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na pražském Klárově

Již několikrát jsme vám přinesli názory členů Chvilkové skupiny, sdružující příznivce spolku Milion chvilek. Na Andreje Babiše, na jmenování Stanislava Křečka ombudsmanem či na politické preference.

Zdá se, že úroveň vyjadřování v této skupině vzbudila pozornost i u vedení Milionu chvilek pro demokracii. Minulé úterý se totiž spolek rozhodl zopakovat členům pravidla skupiny. Což koneckonců dokazuje i tato věta: „Vážení a milí přátelé, rozmohl se nám tady takový nešvar – opakované a hrubé porušování pravidel skupiny. Prosíme Vás přečtěte si je a dodržujte.“

Anketa

Pokud jde o koronavirus: Myslíte, že to nejhorší je už za námi?

14%
86%
hlasovalo: 10694 lidí

Nervy zřejmě některým tekly právě kvůli koronaviru a opatřením vlády. „Rozumíme Vám, že frustrace z nekompetentního vládnutí roste každým dnem a vzbuzuje v mnohých z nás velkou škálu negativních pocitů a často i pocit bezmoci. Prosíme, nepoddávejte se jim. Mějte na paměti, že tři hodnoty LASKAVOST, ODVAHA a KRITICKÉ MYŠLENÍ jsou našimi základními stavebními kameny a že stojí za to se o ně opřít. V životě, ve vztazích i v diskusích,“ apeluje Milion chvilek na své příznivce.

Dodává, že usiluje o to, aby bylo ve skupině příznivé klima a byla bezpečným prostorem pro širokou, ale věcnou a faktickou názorovou diskusi. „Přátelé, dějí se i dobré věci... záleží vždycky na úhlu pohledu. Věřte, že přijde čas, kdy vystavíme této vládě jasný virový účet. Pamatujte: nikdo neříkal, že to bude jednoduchý...,“ slibuje spolek, že k zúčtování s Andrejem Babišem dojde. Možná už 29. dubna, kdy se Mikuláš Minář „půjde projít“ do Letenských sadů.

Pravidla pak zmiňují, aby k sobě byli členové přívětiví a zdvořilí, respektovali sebe a svoje názory a také aby zachovávali slušnost. „Netolerujeme podněcování k nenávisti, příspěvky sloužící pouze k nadávání nebo přání smrti komukoliv,“ praví se dále v pravidlech. Také se nemají sdílet dezinformace ani útoky. „Nesdílejte příspěvky, ve kterých se navzájem napadají demokratické strany nebo aktivisti a aktivistické skupiny. Kritika a diskuse ano, útoky ne,“ vyzývají pravidla. A na závěr je v pravidlech vymezeno, co by mělo být jasné z bodu prvního: „Vyvarujme se vulgárním výrazům a urážkám. I když je těžké si jen tak neulevit, diskutujme slušně a věcně.“

Jak však ukazuje diskuse pod příspěvkem, který se zabýval tím, že Andrej Babiš oznámil, jak pojišťovny zaplatí velice drahý lék třem chlapcům se svalovou atrofií, a to před vysíláním investigativního pořadu 168 hodin Nory Fridrichové, někteří uživatelé si tato slova z minulého týdne nevzali příliš k srdci a na Babiše pršely nadávky jako „hajzl“, „hovado“ či „sráč“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…