„Tak takhle ne!“ Ministryně Maláčová se opravdu hodně rozzlobila

23.06.2019 9:17

Ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) notně rozčílil text uveřejněný v Hospodářských novinách, v němž se praví, že vláda možná uvažuje o posunutí hranice věku odchodu do důchodu nad 65 let. Maláčová zdůraznila, že v této věci odmítá ustupovat ekonomům, kteří by snad chtěli posílat lidi z práce rovnou do hrobu.

„Tak takhle ne!“ Ministryně Maláčová se opravdu hodně rozzlobila
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Když byl ministrem práce a sociálních věcí Jaromír Drábek z TOP 09, sdělil lidem, že jak se prodlužuje délka dožití, prodlouží se také doba, kdy lidé pracují, a do důchodu půjdou později. Šlo o jeden z kroků k důchodové reformě. Když se k moci dostala vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD), zastropovala věk odchodu do důchodu na 65 letech. Současná ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ujišťuje, že neustoupí ekonomům, kteří by posílali zaměstnance z šichty rovnou do rakve.

„Tak takhle NE! Dokud tady bude ČSSD, věk odchodu do důchodu se zvyšovat nebude! Byli jsme to právě my – sociální demokraté – kdo ho zastropoval. Zdá se mi, že by se některým jednoduše uvažujícím ekonomům líbilo, kdyby lidé odcházeli z práce rovnou do rakve. Ani náhodou!“ napsala Maláčová na sociální síti Twitter.

Pod jejím příspěvkem se rozjela diskuse, ve které bylo mimo jiné řečeno, že vzhledem k volebním výsledkům ČSSD už tady tato strana nemusí být právě dlouho. Padl také dotaz, zda už na svém resortu našla nějaké úspory.

U některých svých spoluobčanů se však Maláčová dočkala zastání. Jeden z voličů upozornil na skutečnost, že zedník či řidič autobusu jen těžko může vykonávat svou profesi ještě v 67 letech. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…