„Tákhle všechno...!“ Nadšená Dáša Havlová na Moravě u zbouraného domu

22.07.2021 10:07 | Ze sítí

Bývalá první dáma Dagmar Havlová zavítala na tornádem zpustošenou jižní Moravu. V obci Hrušky se setkala se starostkou a předala jí šek v hodnotě 725 189,16 Kč na obnovu tamní základní školy. Poděkovala také všem, kteří do veřejné sbírky přispěli a byla zasažena tím, jak práce v obci pokročily.

„Tákhle všechno...!“ Nadšená Dáša Havlová na Moravě u zbouraného domu
Foto: Repro Instagram
Popisek: Bývalá první dáma Dagmar Havlová v obci Hrušky postižené tornádem

Anketa

Vnímáte sudetské Němce jako své krajany?

3%
96%
hlasovalo: 19293 lidí
Po uklízení na Hrádečku se Dagmar Havlová vrhla opět na dobročinnost a zavítala do obce Hrušky, která byla poničena nečekaným tornádem. Do obce přivezla peníze vybrané ve veřejné sbírce. „Děkujeme všem, kteří nám pomohli shromáždit finanční dar pro obci Hrušky. Šek odevzdán včera osobně paní starostce Filipovičové,“ oznámila na instagramu a postěžovala si, že bylo až tropické vedro.

„Toto je škola, na kterou naše nadace přispívá, už jsme vybrali přes 700 tisíc, tak dneska jsme to odvezli paní starostce,“ řekla na videu. Dle její nadace se jednalo o částku 725 189,16 Kč a bývalá první dáma u zástupců obce zjišťovala, jak by neziskový sektor mohl Hruškám pomoci dále.

V Hruškách Dagmar Havlová ještě zůstala a fotila i natáčela dále. „Tak jsem v Hruškách, tohle je jeden z domů, který musel být zbourán, protože měl narušenou statiku. Tady už je všechno takhle, už je to opravené, ty střechy. Postupují hrozně rychle, je to tři neděle po tornádu a postupuje se rychle,“ informovala.

„Velice mě zasáhlo, co jsem viděla. Stateční lidé během 3 neděl udělali spoustu práce. Panovala zde soudržnost, solidarita a dojemná atmosféra vzájemné pomoci. Klobouk dolů. Mám vám všem, co jste přispěli sebemenší částkou poděkovat. Tak tak činím a děkuji též,“ vzkázala Dagmar Havlová přispěvatelům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …