„Ten sajrajt se vylije do kanálu!“ Zeman dojednal vakcínu Sputnik u Putina. Hrušínský to nerozchodil

28.02.2021 12:25

Herec a principál soukromého pražského Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský ve facebookovém příspěvku glosuje, jak to bude s ruskou vakcínou Sputnik proti covidu-19, kterou má prezident Miloš Zeman přislíbenou od svého ruského protějšku Vladimira Putina. „Až proběhnou všechny platby včetně provizí, tak se ten sajrajt vylije do kanálu. Jenom blbec by si myslel, že to s ruskou vakcínou někdo může myslet vážně,“ píše Hrušínský.

„Ten sajrajt se vylije do kanálu!“ Zeman dojednal vakcínu Sputnik u Putina. Hrušínský to nerozchodil
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský

Ruského prezidenta požádal Zeman o vakcínu Sputnik dopisem až po dohodě s premiérem Andrejem Babišem (ANO). „Pokud jsem správně informován, tak této žádosti bude vyhověno, ale budeme samozřejmě potřebovat certifikaci," řekl Zeman.

„Mně by úplně stačila certifikace SÚKL,“ dodal. Vakcína Sputnik nyní nemá schválení od SÚKL ani od Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA).

Hrušínský pak ve svém komentáři smyšlenými větami paroduje, jak to česká hlava s vakcínou Sputnik prý doopravdy myslí: „Vyjednal jsem vám milion dávek ruské vakcíny Sputnik! Jednání nebyla jednoduchá, ale můj přítel Leonid Iljič mi slíbil, že Češi vyzkouší Sputnik dokonce dřív než Rusové! Tak si toho važte. Ruská vakcína není schválená Evropskou lékovou agenturou, Putin by si ji píchnout nikdy nenechal, ale o to teď nejde. Ne, abyste zase mrmlali o vlastizradě a kolaborantství nebo o podobných nesmyslech. Jde o úplně normální a běžný kriminální zločin, jakých se teď v Česku v nouzovém stavu dějí stovky. Vakcíny se nemusíte bát, nikdo vám ji píchat nebude, když není registrovaná. O registraci Rusko ani žádat nebude. Tak nešilte. Pfizeru, Moderny i Astry Z. zařídí pitomá EU dost a ještě nám na to pošle peníze. Já se taky nechal očkovat západním Pfizerem a ne nějakým Sputnikem,“ předkládá smyšlená slova ze Zemanových úst.

Podle Hrušínského nejde o zdraví občanů, ale o výdělek. „Podstatné je dostat miliardy korun za bedny s tím šmejdem na účet mého prostředníka, který podniká v Rusku a má tam spolehlivé bankovní účty. Mám takových přátel naštěstí kolem sebe plno. Můžete hádat, který z nich to bude,“ pokračuje Hrušínský dál ve hře na prezidenta.

„Takže, aby bylo jasno: My teď draze nakoupíme, přivezeme vakcíny do Ruzyně, krabice se Sputnikem na letišti přivítá Babiš s Hamáčkem, Falťas, Zaocetung (žertuji, je to jen Zaorálek) a Schillerová s Prymulou. Až proběhnou všechny platby včetně provizí, tak se ten sajrajt vylije do kanálu. Ničeho se nebojte, jenom blbec, paní redaktorko, by si myslel, že to s ruskou vakcínou někdo může myslet vážně,“ glosuje Hrušínský prezidentovy údajné „záměry“ na závěr.

Na úterní schůzce se přitom nejvyšší ústavní činitelé včetně Zemana shodli, že vakcíny, kterými se bude v ČR proti koronaviru očkovat, musejí projít schvalovacím procesem v institucích Evropské komise. Uvedli to ve společném prohlášení. Česko v současné době očkuje schválenými vakcínami Pfizer/BioNTech, Moderna a AstraZeneca, zatím ale nemá dostatek dávek na očkování všech zájemců.

Zeman se minulý týden vyslovil pro tzv. maďarskou cestu očkování, uvedl po schůzce s ním předseda Pirátů Ivan Bartoš. Maďarsko a také Srbsko nakoupily vakcínu Sputnik bez schválení evropských úřadů a ve svých zemích s ní očkují.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ty hyeno, ty bezpáteřní *****. Flušeš lidem do obličeje. Už jsi byl za Zemanem ve špitále, ty *****?!“ Vystrčil dostává vzkazy. My je všechny máme

4:46 „Ty hyeno, ty bezpáteřní *****. Flušeš lidem do obličeje. Už jsi byl za Zemanem ve špitále, ty *****?!“ Vystrčil dostává vzkazy. My je všechny máme

Předseda Senátu, držitel mnoha politických funkcí, zástupce ODS Miloš Vystrčil, se ještě ani neprobr…