„Učitelka šroubovala dětem do hlavy, že o nic nejde“. Teď je na tom Belgie ještě hůř, než Itálie

13.04.2020 19:03

Pozornost většiny světa se upírá na Čínu, Itálii, Spojené státy a v poslední době také na Francii. Jde o země, kde koronavirus řádil či řádí ve velkém. Zdá se však, že na jednu zemi se v tomto výčtu zapomíná. Na Belgii. I tam počty nakažených i mrtvých povážlivě rostou. Europoslanec Jan Zahradil to v minulých dnech přičítal tomu, že Belgičané koronavirus podceňují.

„Učitelka šroubovala dětem do hlavy, že o nic nejde“. Teď je na tom Belgie ještě hůř, než Itálie
Foto: wikipedia
Popisek: Belgická vlajka.
reklama

Počet nakažených koronavirem na celém světě se blíží ke dvěma milionům. Desítky tisíc lidí už nemoci COVID-19 podlehly. Vůbec nejhorší je dnes situace ve Spojených státech. Z evropských států je za nejpostiženější zemi považována většinou Itálie.

Ale server Reflex.cz s odvoláním na britský deník The Guardian tvrdí, že Belgie je na tom mnohem hůř.

Belgie má dalších 303 mrtvých na koronavirus za posledních 24 hodin, počet obětí v zemi tak vystoupal na 3 903. I když se bilance zdá nižší v porovnání s některými dalšími evropskými zeměmi a Spojenými státy, Belgie má jen přes 11 milionů obyvatel. V přepočtu na milion obyvatel ji tak pandemie zasáhla mnohem více než například Itálii. Belgické úřady rovněž evidují za uplynulý den 942 nově nakažených, 310 lidí bylo přijato do nemocnice a 239 jich zdravotnická zařízení opustilo. Celkový počet nakažených od začátku epidemie činí 30 589. Celkem je v zemi hospitalizováno 5 393 pacientů s nemocí COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Z toho 1 234 je na jednotkách intenzivní péče,“ upozornil server.

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) s odvoláním na slova Češky údajně trvale žijící v Belgii prozradil, že Belgičané dlouho virus brali na lehkou váhu. Teď prý vyvěšují bílé prapory z oken na podporu zdravotníků, ale teď už je pozdě.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Roušky nenosej, průvody jak na Prvního máje. Ale jsou děsně překvapený... pitomci. Jenom si vzpomenu, jak nám chodily e-maily ze školy, že jde o chřipečku, jak učitelka dětem šroubovala do hlavy, že o nic nejde atd. atd. Absolutně alibistická společnost, teď si všichni strkaj do schránek bílé hadry nebo z okna... na podporu zdravotníků,“ popsala poměry zmíněná Češka.

Sama prý bílý prapor nikde vystavovat nebude. Raději se bude chovat zodpovědně a nosit roušku a ocenila by, kdyby se stejně chovali všichni obyvatelé Belgie. Problém je ale v tom, že většina Belgičanů si je nezvládne sama ušít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chudák milionář! Covid maskuje zlo, řekl Janek Ledecký. A je mela

8:12 Chudák milionář! Covid maskuje zlo, řekl Janek Ledecký. A je mela

Asi nikoho nepřekvapí, že po zářijovém videu není zpěvák Janek Ledecký rád, že v Česku je lockdown a…