„Ukázkový fachidiot!“ Pánek zkritizoval Klause. A dostal mohutnou ránu zpět. Čtěte jen na PL

18.03.2022 18:54 | Komentář

Petr Macinka z Institutu Václava Klause pro ParlamentníListy.cz reaguje na kritiku Martina Pánka z Liberálního institutu. Pánkovi se nelíbilo vyjádření Václava Klause, že Česká republika bude ekonomickou obětí ukrajinské uprchlické krize. Podle Pánka se ale válečných uprchlíků nemusíme bát, naopak bychom je měli vítat jako impulz pro českou ekonomiku. „Pánka nemá smysl číst. Je to ukázkový fachidiot nedotčený realitou venku za okny,“ reaguje Macinka.

„Ukázkový fachidiot!“ Pánek zkritizoval Klause. A dostal mohutnou ránu zpět. Čtěte jen na PL
Foto: Archiv Petra Macinky
Popisek: Mgr. Petr Macinka, analytik Institutu Václava Klause

Macinka stojí za názory bývalého prezidenta a ekonoma Václava Klause, podle kterého bude nával levné pracovní síly pro české občany kontraproduktivní. Pánkovy názory jsou podle Macinky irelevantní, protože Pánek nežije v realitě.

„Pánka nemá smysl číst. Je to ukázkový fachidiot nedotčený realitou venku za okny, který žije ve světě základních teoretických pouček – pyšníce se svému okolí, že jich pár zná... Významu sdělení, ať mluveného anebo psaného, často vůbec nerozumí. Rád si jej vykládá po svém a na tento svůj obvykle dokonale scestný popis pak píše sebevědomé reakce,“ nebere si servítky Macinka.

„Stejné je to i nyní, kdy se snaží operovat s chimérou, že prchající ukrajinské ženy a děti doplní chybějící pracovní síly v průmyslu a strojírenství, protože mu to tak vychází z jakési 40 let staré kubánské předlohy,“ kritizuje Macinka Pánka, který se odvolává na výzkum kubánské migrace do USA v roce 1980.

Poté Macinka přejde ke kritice celého Liberálního institutu, jehož je Pánek ředitelem. „Nedá se na to říct nic víc, než že po éře vzdělaných a hlavně dospělých lidí, kteří Liberální institut vedli v minulosti, je toto přehnaně sebevědomé dítě v jeho čele legrační a zároveň smutnou ukázkou úpadku think-tanku, který navíc podle všeho existuje už jen v jakési falešné verzi a na své kdysi slavné předloze parazituje tím, že užívá stejné jméno. Asi jako by se ředitelem základní školy stal žák sedmé cé poté, co za základní školu prohlásil kůlnu školníka stojící vedle za plotem,“ nelichotivě hodnotí Macinka Liberální institut.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jma

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Co říkáte na toto hodnocení?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-hodnoceni-prezident.A230126_141135_domaci_akp

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

22:05 Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

Vlastenec, nebo vlastizrádce? Kým byl sovětský generál Andrej Vlasov, pod jehož velením vznikla Rusk…