„Upalujte policajty.“ Blbá lehkoživka? V případu došlo k posunu. To budete koukat

31. 7. 2019 14:27

Nedávno ParlamentníListy.cz zveřejnily rozhovor s bývalou policistkou, která upozornila na aktivistku z Kliniky, která na festivalu Prague Pride vyzývala k použití Molotovova koktejlu na policii. Obsahoval výrazy jako „je opravdu blbá“, „exot“ či „lehkoživka“. A advokátka aktivistky už bývalé policistce píše: „Vámi uvedené výroky nepřípustně zasahují do osobnostních práv mé klientky.“ Petra Lhotáková se prý má omluvit a z rozhovoru vulgární výrazy smazat.

„Upalujte policajty.“ Blbá lehkoživka? V případu došlo k posunu. To budete koukat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exekutor chtěl vyklidit budovu v Jeseniově ulici v Praze 3, kde působí Autonomní sociální centrum Klinika. Majitelem budovy je Správa železniční dopravní cesty, aktivisté ji obývají proti vůli vedení správy

Již jsme informovali o aktivistce, která s transparentem na pochodu Prague Pride vyzývala k „zapalování policie“. Jak informoval server Aktuálně.cz, případem se zabývá Okresní soud v Karviné, aktivistka z Orlové se podle státního zastupitelství dopustila podněcování k trestnému činu. Anarchistka se bránila, že text byl nadsázkou, že chtěla vyjádřit své přání, aby svět byl bez policie.

Anketa

Je škoda, že dnes odchází z úřadu ministr Antonín Staněk?

hlasovalo: 10611 lidí
V případu se angažuje Petra Lhotáková, bývalá policistka a nynější členka Odborové aliance integrovaného záchranného systému, která na transparent aktivistky upozornila. Lhotáková našemu periodiku poskytla rozhovor, v němž uvedla, že „paní musí být buď na hranici mentální retardace“ a že dotyčná „je opravdu blbá“. Také mluvila o spratcích, lehkoživkách, exotech a ksindlech. „Policie, to jsou lidé. Vadí mi, že sami policisté nekonali a čekali až na nějaký impuls. Funguje určitá politická korektnost. Ukazuje se, že policie není apolitická, straní příživníkům. Co taková slečna dává státu tím, že okupuje Kliniku, dělá ze sebe hrdinku a teď bude fňukat u soudu? Doufám, že vznikne precedens a tyhle lehkoživky budou trestány stejně jako jiní. Takhle to dál nejde,“ prohlásila.

Nyní má její rozhovor dohru. Petra Lhotáková zveřejnila dopis, který dostala od advokátky Věry Novákové, dle textu dopisu právní zastupkyně aktivistky Juřicové. V něm Nováková odkazuje na rozhovor a píše: „V tomto rozhovoru jste vůči mé klientce užila řadu urážlivých a vulgárních výrazů.“ Načež cituje již výše zmíněné výrazivo. „Dovoluji si vás touto cestou upozornit, že Vámi uvedené výroky nepřípustně zasahují do osobnostních práv mé klientky. Rovněž by mohly být posouzeny příslušným orgánem jako přestupek proti občanskému soužití,“ píše advokátka.

„S ohledem ke shora uvedenému Vás tímto v zastoupení klientky vyzývám, abyste nejpozději do jednoho týdne od doručení této výzvy publikovaný rozhovor upravila nejméně takovým způsobem, že z něj výše citované urážlivé a vulgární výrazy vypustíte. Zároveň Vás vyzývám, abyste ve stejné lhůtě v rámci tohoto rozhovoru uveřejnila omluvu mé klientce za původně uvedené hrubé a urážlivé výrazy v tomto znění: ‚Původní verze rozhovoru obsahovala hrubě urážlivé a vulgární výrazy vůči souzené aktivistce, za jejich uvedení a zveřejnění se tímto omlouvám.‘ Současně Vás touto cestou vyzývám, abyste se do budoucna zdržela jakéhokoliv difamujícího vyjadřování a komentování ve vztahu k mé klientce,“ vyzývá advokátka Lhotákovou, neuvádí ovšem, jaký bude její další postup, pokud tak bývalá policistka neučiní.

A na závěr dodává: „Jako správná vlastenka jistě uznáte, že veřejné vulgární a urážlivé vyjadřování k lepší výchově mládeže, po níž v rámci téhož rozhovoru voláte, nepochybně nepřispívá.“

„Óléééé, madam z Kliniky si na mě vzala právničku a chtějí omluvu za vulgární výrazy poškozující osobnostní práva té osůbky. Té, která by upalovala policisty a ohání se svobodou slova. Tak co jim vzkážeme?“ ptá se bývalá policistka v reakci.

Jedna z diskutujících advokátku odhalila jako lídryni kandidátky Zelených v Libereckém kraji, což podle Lhotákové mluví za vše.

V profilu na stránce Strany zelených je Věra Nováková popsána takto: „Věra byla státní zástupkyní v Liberci a o rok později v Jablonci nad Nisou. Nejčastěji se věnovala případům trestné činnosti mládeže a na mládeži, sexuálního zneužívaní a domácího násilí.

Věra prošla výcvikem Bílého kruhu bezpečí, kde jako dobrovolnice působila osm let, se zaměřením na oběti domácího násilí a stalkingu. Dále absolvovala kurz krizové intervence a v neposlední řadě dvouletý psychoterapeutický výcvik pro pracovníky v pomáhajících profesích.

Své bohaté zkušenosti chce zúročit v politice. Věra má bytostnou touhu napravovat křivdy tohoto světa. S tím souvisela i její volba povolání. Práce na státním zastupitelství jí umožnila vystoupit ze své sociální bubliny a poznat zblízka problémy lidí na okraji společnosti. Proto nyní kandiduje za Zelené a je připravena pokračovat ve své životní misi v politice.“

Profil političky na stránce Zelených ZDE

A jak je možné vidět z jejího facebookového profilu, angažovala se například při protestu proti elektrárně Chvaletice.

Fotogalerie: - Před Klinikou na ulici

Petiční stánek SPD za zrušení squatu Klinika a jeh...
Menší konflikt na začátku- z ruky vyražený mobil s...
Menší konflikt na začátku- z ruky vyražený mobil s...
Menší konflikt na začátku- z ruky vyražený mobil s...
Oko za oko, zub za zub. Za rozbitý mobil zozbitá s...
Oba aktéry musí umravnit policie

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

8:01 Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

Slova Grety Thunbergové oběhla svět a v České republice není o reakce nouze. Přicházejí srovnání se …