,,Už se nechci stydět.” Lídr Milionu chvilek Roll to rozbalil

20.06.2021 21:53

Spolek Milion chvilek pro demokracii tuto neděli opět demonstroval na Václavském náměstí. Na mušku si vzal hlavně premiéra Babiše. Na světě je kompletní výčet jeho hříchů. Kampaň do voleb začala. Jen koalice PirátSTAN a SPOLU prý můžou přinést změnu a posílit demokracii. „Není čas řešit, kdo má dredy a kdo sako!“ Okamura podle aktivistů zase podvodně prodává jídlo, Šlachta si zahrává s rasismem, komunisté se tváří jakoby nic a Trikolóra jsou až moc velcí nacionalisté.

,,Už se nechci stydět.” Lídr Milionu chvilek Roll to rozbalil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Benjamin Roll

Aktivisté na začátku demonstrace vystavili současnému premiérovi několik metrů dlouhou účtenku, na které byly údajně zapsány všechny Babišovy hříchy. Připomenuta byla třeba kauza korunových dluhopisů nebo odposlechy novináře Marka Přibyla, které měly podle aktivistů dokazovat, že Babiš využíval svá média k očerňování oponentů. Na seznamu hříchů nechybělo ani „zaklekávání“ podnikatelů, zavedení elektronické evidence tržeb nebo účtenkovka. Dnes již premiérova bývalá společnost Agrofert podle aktivistů dokonce hospodaří na cizí půdě a pobírá nelegálně dotace. Proslulá kauza Čapí hnízdo byla pořadateli označena přímo za podvod ve výši 50 milionů.

Když několikaminutový výčet prohřešků Babiše a jeho vlády skončil a utichlo i skandování demonstrantů „Máme toho dost!“, vzal si slovo šéf spolku Milion chvilek pro demokracii Benjamin Roll. A ten vyjevil plán, jak zajistit, aby demokratické síly zvítězily v nadcházejících sněmovních volbách. „To byla nálož, co!“ zařval Roll na úvod do mikrofonu v reakci na předcházející představení. „Já už se nechci stydět. Chci žít v zemi, kde se daří svobodě a spravedlnosti, má zdravou krajinu a kde každý může žít beze strachu, důstojně a rád,“ burácel Roll.

Všechno politické snažení spolku Milion chvilek pro demokracii v posledních letech podle Rolla směřuje do této chvíle a sněmovní volby v listopadu mohou být prvním krokem ke „standardí demokratické zemi“.

„Samo to ale nepůjde, zapojit se musíme všichni!“ apeloval skoro až přísně Roll. „Společně, organizovaně a právě teď Milion chvilek zahajuje předvolební kampaň na podporu demokracie, která potřebuje tisíce z vás, každého z vás. Strany a politici usilující o rozklad naší země ještě ani nestihli vytáhnout ty nejsilnější páky a nadějný trend ve volebních průzkumech se už teď zastavil. Bude to těsné. Tomio Okamura už teď zahájil podvodný prodej jídla voličům pod cenou, komunisté se tváří, že s vládou neměli nikdy nic společného, Šlachta šikovně objíždí a oblepuje celou republiku a zároveň tají, kdo ho platí, a k tomu přimíchává trochu rasismu a hodně populismu,“ vypočítával rozechvělým hlasem a s očividnými obavami Roll. Další strany jako třeba Trikolóra a Svobodní jsou podle něj trestuhodně nacionalistické.

Největším nepřítelem ale zůstává pro Rolla a jeho tým samotný premiér Babiš. Šéf spolku směrem k Babišovi vtipkoval, že ve svém údajném populismu by byl schopen slíbit ferrari do každé rodiny, světový mír nebo že vymýtí rakovinu. „Po tom, co jsme v posledních letech prožili, nesmíme dopustit, aby hnutí ANO a jemu blízké strany uspěly,“ řekl mladý aktivista Roll.

Jedinou šanci na to změnit současnou situaci a posílit demokracii v České republice mají podle Rolla a ostatních aktivistů z Milionu chvilek pouze koalice Pirátů se starosty a SPOLU tvořená ODS, TOP 09 a lidovci. Tato dvě uskupení podle Rolla dohlédnou zejména na nezávislost justice, dotace vyplácené Agrofertu a kauzy v době covidu. „I zástupci koalice SPOLU nám slíbili, že odmítnou jakoukoliv povolební spolupráci s hnutím ANO, komunisty a pravicovými extremisty,“ vyhlásil dále aktivista. „Tak prosím, táhněme za jeden provaz a neřešme, kdo má dredy a kdo sako,“ dodal.

A jaká je tedy vlastně strategie spolku do sněmovních voleb. Podaná ruka je podle Rolla lepší než deset volebních plakátů. Zároveň přiznal, že nemá cenu na nikoho politicky tlačit. „O toho, kdo je přesvědčený a nedá se zlomit, v těchto volbách nehrajeme. Jde nám o nerozhodnuté, váhající, prvovoliče, nevoliče, jde nám o ty, kteří od Babiše nyní sami odcházejí,“ vypočítával aktivista s tím, že si on a jeho kolegové už dostatečně vyzkoušeli, jak s těmito lidmi mluvit, a budou se je snažit přesvědčit. „Pojďme všichni za nimi! Na každém hlase záleží. Je koho volit. Má-li dojít ke změně, výběr je jasný.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …