VIDEO, jaké jinde neuvidíte. Zeman blahopřál nejlepšímu spolupracovníkovi svého života a přitom vyprávěl o novinářích ještě horší věci, než na veřejnosti

23. 6. 2017 12:41

VIDEO UVNITŘ ČLÁNKU Hradní kancléř Vratislav Mynář ve čtvrtek oslavil své padesátiny. O dlouhém seznamu hostů už psala jiná média, ale ParlamentníListy.cz jako jediné přinášejí kompletní projev prezidenta včetně videa. Zhlédnout můžete i exkluzivní snímky přímo z jižních zahrad Pražského hradu, místa oslav.

 VIDEO, jaké jinde neuvidíte. Zeman blahopřál nejlepšímu spolupracovníkovi svého života a přitom vyprávěl o novinářích ještě horší věci, než na veřejnosti
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman během projevu na oslavě narozenin kancléře Vratislava Mynáře

Anketa

Kam Zaorálek ve volbách vytáhne ČSSD?

4%
2%
10%
51%
33%
hlasovalo: 9728 lidí

Fotografové, kamery a reportéři v hojném zastoupení čekali u vchodu do jižních zahrad Pražského hradu na třetím nádvoří, aby jim neunikl ani jeden gratulant mířící na oslavu kulatin prezidentského kancléře Vratislava Mynáře.

Na samotnou oslavu, které se zúčastnil i prezident Miloš Zeman, se už ovšem nedostali. ParlamentníListy.cz jsou jediné, které vám nyní přinášejí celý záznam gratulačního proslovu hlavy státu svému kancléři. Zazněla v něm i narážka na um některých novinářů napsat jakoukoli pitomost. Zeman se též pochlubil, jaký dar kancléři předal a označil ho za nejlepšího spolupracovníka, jakého kdy měl.

„Milý Vratislave Mynáři, myslím si, že když člověk slaví padesát let, tak už začíná bilancovat svůj život. Já ti přeji, abys žádný život ještě nebilancoval. Přeji ti, aby toto bilancování proběhlo přibližně ve tvých 80 letech. A přeji ti, abys po celou tu dobu mezi padesáti a osmdesáti lety byl se mnou,“ zahájil Miloš Zeman svou řeč na oslavě krátce před půl osmou večer.

Podle svých slov Zeman zažil v životě mnoho spolupracovníků, z nichž někteří byli dobří, a jiní naopak. „Stál jsem v čele strany, která byla malá a stala se velkou. Stál jsem v čele Poslanecké sněmovny, stál jsem v čele vlády. Stál jsem v čele penzisty, který si žil na Vysočině a radoval se ze života. V žádném z těchto setkání a potkání jsem nezažil lepšího spolupracovníka, než jsi ty,“ sdělil prezident očividně dojatému kancléři.

„Dovol mi, abych ti za to poděkoval, popřál ti těch dalších třicet let, o nichž jsem mluvil, neboť po třiceti letech mně bude pouhá stovka, a protože jsem zažil v Izraeli Šimona Perese, kterému bylo 90 let a úspěšně vykonával funkci prezidenta, tak si myslím, že i ta dvojice, kdy jednomu je sto let a druhému pouhých 80, může dobře fungovat jako tandem v naší společnosti a stále bude o dvě třídy převyšovat ty, kteří jsou sice mladší, ale to je tak všechno, co umějí,“ pokračovala hlava státu.

Kancléř dostal od Zemana zlaté kapesní hodinky

„Ty jsi mi kdysi věnoval hodinky značky Prim. Já ti teď věnuji sice také hodinky značky Prim, ale jsou poněkud jiného typu. Budeš si muset koupit vestičku, v té vestičce bude kapsička a z hodinek se bude táhnout řetízek a ty jako pan radní budeš dávat najevo, že máš na to, abys měl své zlaté hodinky. Máš také, jako jste udělali vy mně s Martinem Nejedlým, vyrytý pozdrav a poděkování. Přeji ti, aby ti hodinky sloužily dlouhá léta a abys na mě nezapomněl. Ještě jednou všechno nejlepší a jsem rád, že tě mám, a pevně doufám, že i ty seš rád, že mě máš!“ vyslovil s důrazem v hlase prezident Zeman.

Kardinál Duka s kancléřem a jeho ženou. Foto: Radim Panenka

V závěru své řeči se dotkl i současné kauzy kolem zakázky v Lesní správě Lány. „Všechno nejlepší, milý kamaráde. Hodně zdraví a nenech se otrávit pitomci, kteří když teď je cosi v lánské oboře, o tobě budou tvrdit, že jsi nelegálně lovil kapry z Klíčavské přehrady. Naši novináři dokážou cokoli, proč by nedokázali i toto. A kdyby to náhodou byla pravda, tak mě na jednoho kapra pozvi. Na zdraví vám všem, hodně zdaru a hodně štěstí. A nenechte se otrávit novináři!“ zakončil prezident svou blahopřejnou řeč k oslavenci.

Ten prezidentu Zemanovi poděkoval za krásná slova. „Vím, že pan prezident říká, že padesátka je přelom mezi pubertou a dospělostí u chlapa. Chtěl bych poděkovat vám všem, kteří jste se mnou přišli oslavit přelom z puberťáka na chlapa, a jak jsem viděl nahoře novináře, o kterých pan prezident mluvil, možná, jsem mohl ušetřit za pozvánky, protože reklama byla obrovská. Moc vám všem děkuji za statečnost, za přátelství, za spolupráci a vážím si toho, že jste přišli. Díky za všechno. Na vaše zdraví,“ obrátil se ke gratulantům oslavenec Vratislav Mynář.

Oslava v jižních zahradách Pražského hradu v plném proudu. Foto: Radim Panenka

Mezi gratulanty, kteří měli k dispozici bohaté občerstvení, byla například ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík, ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, exministr vnitra Martin Pecina, exministr a současný český velvyslanec v Berlíně Tomáš Podivínský, kardinál Dominik Duka, exministr Svatopluk Němeček, šéf česko-čínské obchodní komory Jaroslav Tvrdík, exministr Jaroslav Palas, šéf ČEZu Daniel Beneš, prezident svazu průmyslníků Jaroslav Hanák, současný i bývalý náčelník vojenské kanceláře prezidenta generálové Jan Kaše a Rostislav Pilc, končící letitý sněmovní kancléř Petr Kynštetr, ústecká exhejtmanka Jana Vaňhová, šéf Jazzové sekce Karel Srp, sexuolog Radim Uzel či prezidentův lékař Lubomír Nečas. Chybět nemohli současný i bývalé šéf strany SPO Jan Veleba a Zdeněk Štengl.

Prezident Miloš Zeman na oslavu dorazil v doprovodu první dámy Ivany. Gratulovat kancléři dorazilo také mnoho hradních spolupracovníků včetně ředitelů všech odborů a dalších zaměstnanců. Zahlédnout šlo také bývalou asistentku první dámy Janu Bartošovou. Během večera hrála cimbálovka, která zahrála i na přání prezidenta jím oblíbenou skladbu Za tichú Moravú.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

13:38 Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa v nadsázc…