,,Verbež. Hlavně si vemte mačety.“ Okamurovci se drsně vrátili k víkendovým protestům proti Le Penové a spol.

19.12.2017 13:38 | Zprávy
autor: mp

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie spolu s předsedou poslaneckého klubu SPD Radimem Fialou tradičně ve Sněmovně předstoupili před novináře a řekli přesně to, co pravděpodobně všichni novináři čekali. Na frak dostala EU i demonstranti, kteří v sobotu protestovali proti konferenci pořádané v Praze Tomiem Okamurou a jeho kolegy.

,,Verbež. Hlavně si vemte mačety.“ Okamurovci se drsně vrátili k víkendovým protestům proti Le Penové a spol.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Fiala a Tomio Okamura ve sněmovně

„Musíme zaplatit výpalné Evropské unii za každého odmítnutého migranta. My odmítáme tento diktát. To je normálně fašistický diktát, že máme někoho přijímat proti naší vůli,“ rozčiloval se Okamura s tím, že by se k tomu měl Parlament jasně vyjádřit a říct, že reforma azylového systému shrnutá pod označením Dublin IV. je pro Českou republiku nepřijatelná. Vláda Andreje Babiše (ANO) podle Okamury prozatím nepřijala dostatečně razantní stanovisko. „EU nám chce dávat pětimilionovou pokutu za odmítnutého migranta. To je potřeba odmítnout,“ hřímal před kamerami Okamura.

SPD už sbírá podpisy na konání mimořádné schůze Sněmovny, která by se měla vyjádřit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Volal Merz? Putine, válka se nevyplatí. Dramatické odpoledne v Bruselu

4:46 Volal Merz? Putine, válka se nevyplatí. Dramatické odpoledne v Bruselu

Zatímco česká média vyčítají Andreji Babišovi zradu spojenců, světový tisk při hodnocení čtvrtečního…