„Vylučte Alianci pro rodinu.“ A do věci vstoupil Duka. Vážně

28.06.2023 9:14 | Monitoring

MONITORING Ve veřejném prostoru se vede souboj o Alianci pro rodinu, což je jeden z orgánů radící vládě. Konzervativně vystupující členové aliance hájí tradiční rodinu a křesťanské hodnoty, ale od části věřících zaznívá, že členové aliance vlastně postupují v rozporu s křesťanskými hodnotami a bylo by dobré, aby už aliance vládě neradila. A kardinál Duka se rozzlobil…

„Vylučte Alianci pro rodinu.“ A  do věci vstoupil Duka. Vážně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dominik Duka

Světlo světa spatřila výzva k odvolání Aliance pro rodinu ze struktur státu. Veřejná výzva byla adresována premiérovi Petru Fialovi (ODS), ministrovi práce a sociálních věcí Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL), ministrovi spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) a poslanci ANO Václavu Královi.

Výzvu sepsali aktivní členové církví a náboženských obcí. Mají dojem, že se aliance sice dovolává křesťanských hodnot, ale ve skutečnosti jedná v rozporu s nimi, neboť mezi křesťanské hodnoty řadí porozumění, empatii či sounáležitost s druhými. „U Aliance pro rodinu bohužel tyto hodnoty nespatřujeme,“ stojí v prohlášení, pod nímž je podepsán např. evangelický farář Jakub Helebrant, člen dua Pastoral Brothers.

 

Aliance z hlediska autorů prohlášení šíří morální paniku a davovou hysterii, namísto vedení klidné debaty. Aliance prý také popírá některé vědecké poznatky a ohrožuje zdravý psychický vývoj dítěte, když např. naznačuje, že homosexualita je nemoc.

Aliance podle signatářů jedná v rozporu se zásadami demokratického svobodného státu. Proto by aliance neměla působit jako poradní orgán vlády a Jana Jochová by mohla opustit post asistentky poslance Václava Krále (ODS).

Výzva spojená s Aliancí pro rodinu

Výzva spojená s Aliancí pro rodinu

Proti této výzvě se postavil kardinál Dominik Duka.

„Připomíná mi to dobu, jejíž výroční den dnes prožíváme. Ostrakizovat, umlčovat pomocí různých prohlášení, vylučovat z veřejné debaty. Připadá vám to demokratické? Není to ani liberálně demokratické!“ ozval se Duka na twitteru.

Výzva spojená s Aliancí pro rodinu

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Moje zkušenosti..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 28.06.2023 11:38:00
můj skorotchán chtěl zádušní mši a připomínku jeho ženy. Dělá to každý rok. A ten nový uhrovatec (kněz- špína) celou mši pojal jako agitaci proti ( tehdy) prezidentu Zemanovi a místo vzpomínky na ženu mého tchána politicky žvanil a žvanil. Koho volit a koho ne. Moje mě musela držet v té zadní lavici. Jinak bych tomu teploušovi rozbil sandál už u oltáře. Hnusná banda.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Z utečeneckých táborů rakve za covidu nevynášeli. Profesor Žaloudík rozkrývá proč

21:45 Z utečeneckých táborů rakve za covidu nevynášeli. Profesor Žaloudík rozkrývá proč

V posledních letech důvěra v lékaře u části české populace značně utrpěla. Kvůli covidu se, podle bý…