„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

23.02.2019 18:56

Bloger Petr Paulczyňski je šokován z úvah o tom, že mužům by prý mohla připadnout ryze ženská role – kojení. Podle odborníků už něco takového fungovalo ve starověku, nyní jsou snahy mužské kojení opět oživit.

„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže
Foto: Archiv PP
Popisek: Petr Paulczyňski

O tom, jak by mohli někteří ochotní tatínci maminkám pomáhat, se Paulczyňski dočetl v článku Deníku.cz, který na svém twitteru se značným znechucením neváhal sdílet. Informuje o tom, že teoreticky jsou muži schopni kojit dítě.

O této možnosti prý spekuloval už Darwin, podle něhož mléčné žlázy u mužů zakrněly během evoluce, původně však mohly sloužit k výživě novorozenců stejně jako ty ženské. Samečci kaloně hnědého ostatně pomáhají s kojením mláďat dodnes, uvádí Deník.cz.

To potrvzuje i nizozemský antropolog Piet de Vries. Je přesvědčen, že ve starověkém Řecku a v kultuře Vikingů bylo mužské kojení běžným jevem, moderní společnost jen tuto techniku zapomněla. Podle něho stačí, když si muž bude pravidelně masírovat bradavky, a mléko se mu po čase spustí.

K tomu, že se odbornící snaží oživit mužské kojení, se Paulczyňski vyjádřil velmi stručně. „Z koho děláte blbce, vy idioti?“ napsal jasně, co si o tom myslí.

Negativní postoj zaujala i většina uživatelů, kteří se pod Paulczyňského tweet vyjádřili. Jan Skácel si povzdechl, že tahle „masírka je strašná“. Doufal prý, že doby, kdy v Sovětském svazu dokázali všechno, se už nevrátí. „Zjevně jsem doufal marně. Potom se neoliberálové rozčilují, když je někdo nazve neomarxisty,“ doplnil.

„Tolikerá blbost lidská, to snad ani není možný, že ti lidi mohou žít, že nezahynou na tu svoji debilitu,“ nechápe ani diskutérka Jita Splítková. „Mohli by to zkoušet na buzerantech – mají k ženám blíž,“ poznamenal Stanislav Ševeček.

Na speciálním hormonálním koktejlu pro muže v současné době pracuje londýnská studentka Marie-Claire Springham. Předpokládá, že by muž bral hned od počátku partnerčina těhotenství každý den pilulku progestinu, obsahující ženský hormon progesteron, který stimuluje funkci mléčných žláz. Muži by pak mohli přirozeně kojit už za pět let.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

21:04 Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

Zpěvák a politik Michael Kocáb, o němž bylo v posledních dnech často slyšet především v souvislosti …