"Zamindrákovaní lidé na Staromáku! Jsme otroci nějakých hajzlů. Havel fuj!" Příznivci Zemana se už sešli a dali o sobě slyšet

28.10.2016 17:10

REPORTÁŽ Havel? „Fuj!“, ale „Ať žije Zeman!“ Pískot, zelené karty, bouřlivé projevy a mezi hosty také aktivistka Jana Yngland Hrušková. Na Václavském náměstí se v den výročí vzniku samostatného Československa nešetřilo emocemi. Řečníci hřímali do mikrofonu a zazněla tvrdá slova. „Jsme otroci nějakých hajzlů. Je potřeba, abychom se postavili za prezidenta Zemana, abychom ho hájili. Taková slova zaznívají,“ popisoval atmosféru na místě fotoreportér ParlamentníchListů.cz.

"Zamindrákovaní lidé na Staromáku! Jsme otroci nějakých hajzlů. Havel fuj!" Příznivci Zemana se už sešli a dali o sobě slyšet
Foto: Vít Hassan
Popisek: Zelené karty na Václavském náměstí

„Na místě se sešlo asi dvě stě lidí, možná víc. Jsou tu transparenty se svatojiřskou stužkou a asi deset českých národních vlajek. Někteří lidé mají v rukou zelené karty,“ popisoval situaci na místě fotoreportér ParlamentníchListů.cz Vít Hassan hned po zahájení akce. Hymnu zazpívala Jana Yngland Hrušková, kontroverzní učitelka zpěvu, aktivistka, kterou „proslavily“ její protiimigrační názory. Hrušková se před pár lety vrátila z Německa zpátky do České republiky a chce kandidovat na prezidentku. Mezi řečníky se nejdřív objevili Jiří Černohorský, zakladatel spolku Čest, svoboda, respekt, nebo Karel Janko z ČSNS. „Pan Janko zdůraznil, že slovanské národy by měly držet spolu. Zmínil, že toto shromáždění se koná také na podporu prezidenta Miloše Zemana a míru v Evropě. Zazněla od něj kritika Evropské unie,“ popsal Vít Hassan.

Český chlap neexistuje! Na Staromák přijdou jen zamindrákovaní

Během odpoledne atmosféra gradovala, emocemi se nešetřilo, lidé provolávali: „Ať žije Zeman!“ „Další z řečníků označil dnešní setkání na Staroměstském náměstí za setkání zamindrákovaných lidí, kteří nemohou přenést přes srdce, že Miloš Zeman byl zvolený v demokratických volbách,“ popsal dění Vít Hassan. Na Václavák přišla i zástupkyně Národní domobrany Helena Ociepková a ta vystoupila také s velmi razantním projevem, ve kterém mimo jiné zmínila, že česká politika postrádá chlapy a že „český chlap neexistuje“. 

Když zaznělo jméno Havel, všichni křičeli sborově: „Fuj!“

Pak už hřímal do davu Jiří Černohorský: „Vyzval lidi, aby přišli na demonstraci 17. listopadu a ať si vezmou pláštěnky. Pískalo se tu, když zaznělo jméno Havel, všichni křičeli sborově ‚Fuj‘. Jsme otroci nějakých hajzlů. Takové výrazy se tu používají. Je potřeba, abychom se postavili za prezidenta Zemana, abychom ho hájili. Bylo také řečeno, že politici lhali. Nenechme se vyprovokovat k provokacím nebo ozbrojeným konfliktům. Až přijde moje doba, nebudu se s nimi srát! Tohle jsem tu slyšel. To byl velmi emotivní projev,“ popisoval Vít Hassan. Černohorský se také velmi ostře pustil do včerejší show Jana Krause a pražské kavárny. „A ještě upozorním na předchozí proslov, kde zazněla také slova o tom, že západní mocnosti rozvrátily arabské země a takto vznikla uprchlická krize,“ dodal Hassan.  

reklama

autor: dan

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co nebo koho považujete za největší hrozbu pro ČR?

Dobrý den, pokud mám správné informace, tak ANO nepodpořilo usnesení, že je pro nás největší bezpečnostní hrozbou Rusko. Zajímalo by mě proč? Jestli si to nemyslíte, co je podle vás pro nás tou největší bezpečnostní hrozbou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzkaz pro Nerudovou: Nechte si omezit svéprávnost

15:55 Vzkaz pro Nerudovou: Nechte si omezit svéprávnost

Po poslední superdebatě lídrů pro nadcházející volby do Evropského parlamentu, kterou vysílala CNN P…