„Závidíme Zemana! Ten by nehajloval.“ Ľuboš Blaha: Čaputová jen čeká na pokyny

28.04.2021 7:42 | Ze sítí

Miloši Zemanovi se za jeho projev dostalo uznání i odjinud než z Česka. Na Slovensku ho chválí poslanec za SMER, Ľuboš Blaha. Prezident se prý zachoval jako hrdina, když požadoval důkazy. Jako obyčejně, Blaha sepsul Zuzanu Čaputovou: „Jí stačí pokyn z americké ambasády a hned jako první šíří nenávist vůči Rusku.“ A také si kopl do slovenských tajných služeb. „Závidíme českému národu, že v jeho čele stojí osobnost, která se nebojí vyslovit nahlas pravdu,“ chválil českého prezidenta.

„Závidíme Zemana! Ten by nehajloval.“ Ľuboš Blaha: Čaputová jen čeká na pokyny
Foto: Repro Facebook
Popisek: Poslanec SMERu, Ľuboš Blaha
reklama

Anketa

Nosíte venku roušku nebo respirátor?

15%
46%
hlasovalo: 17701 lidí
Blaha před Milošem Zemanem smeká. „Myslím, že mluvím za většinu Slováků. Ukázal jste, že jste osobnost, státník a racionální člověk, který se ničeho nebojí a nedopustí lynčování nevinných lidí a národů. V atmosféře hysterie a nenávisti, která byla rozpoutaná vůči Ruské federaci, není nic lehčího, než přiložit do ohně. Zbabělec by si ještě rád kopnul a sklidil potlesk liberálních médií. I u nás se tací našli,“ chválil slovenský poslanec českého prezidenta a dodal, že se tito na Slovensku předbíhali, kdo si první kopne. „Heger, Naď, Korčok, Čaputová,“ jmenoval.

Zeman prý prokázal, že dává přednost pravdě před nenávistí a že nebude hrát zpravodajské hry, které dle Blahy rozehrály západní mocnosti proti Rusku. Přirovnal prezidenta k muži, který v davu hajlujících měl ruce překřížené. „Nádherné, hrdinské gesto,“ řekl a dodal, že co Zeman udělal bylo něco podobného. Prý se v současnosti šíří stejná rusofobie jako v 30. letech v Německu. Když Zeman prohlásil, že nejsou důkazy, tak se dle poslance zachoval jako hrdina.

„Stačí chtít něco, co by mělo být samozřejmostí – důkazy. Jasné důkazy. A to je teď velezrada. Chtít důkazy,“ posteskl si Blaha a hned dodal, že na Slovensku mají prezidentku, která důkazy nepotřebuje. „Jí stačí pokyn z americké ambasády a hned jako první šíří nenávist vůči Rusku,“ popsal Zuzanu Čaputovou a dodal, že narozdíl od Miloše Zemana žádnou zprávu tajných služeb nečetla, ale jako první běží odsoudit Rusko jako bezpečnostní hrozbu. „Ona se jako první zařadí do toho hajlujícího davu na obrázku,“ tvrdil a dodal: „Tady je krásně vidět ten rozdíl mezi českou a slovenskou hlavou státu.“

Tento rozdíl je také v tom, že Čaputová oddaně sloužila, nejříve jako referentka na městském úřadě a pak jako liberální aktivistka v neziskovce, tvrdí Blaha. „Když vy jste stál v čele vlády a sbíral státnické zkušenosti, ona se zabývala přesunem odpadu z bodu A do bodu B, čímž údajně zachraňovala planetu před znečištěním,“ pomluvil prezidentku. „A dostala za to z Ameriky 175 tisíc dolarů, protože takhle to dnes ve světě funguje, kdo poslouchá, dostne cukříček. A kdo bojuje za svůj národ, za mír a za pravdu, ti budou po zásluze potrestáni,“ doplnil.

Blaha očekává, že i Zeman bude za pravdu lynčován „korporátními médii a americkými agenty“. „Obyčejní lidé stojí za vámi a my na Slovensku vám vzkazujeme: Kéž bysme i na Slovensku měli takovou moudrou, rozvážnou a zásadovou hlavu státu. Závidíme českému národu, že v jeho čele stojí osobnost, která se nebojí vyslovit nahlas pravdu,“ říká Blaha.

Tvrdí, že na Slovensku jsou politici, „které jako kdyby platila americká ambasáda“, jež považují obvinění od západních partnerů za důkaz, že se dotyční skutečně něčeho dopustili. Připomenul, jak Spojené státy obvinily Irák, že má zbraně hromadného ničení a tuto zem „v krvavé válce zničili“, ačkoliv se žádné zbraně hromadného ničení nenašly. „Byla to jen záminka pro válku a dnes se hledají další pro válku s Ruskem,“ tvrdí poslanec.

Čaputová se prý ohledně vyhoštění ruských diplomatů ze Slovenska odvolává na zjištění slovenské tajné služby SIS. „Pane prezidente, neuvěříte, ale šéfové naší tajné služby sedí všichni ve vazbě. A my teď máme věřit naší tajné službě. Perfektní,“ bavil se Blaha a položil otázku, kde zrovna byly české a slovenské tajné služby, když se ve Vrběticích pašovaly zbraně v rozporu s mezinárodními dohodami.

„Děkuji, pane prezidente, za odvahu, za racionalitu, za moudrost. Češi pro nás vždy budou bratrský národ a jednoho dne se možná i my na Slovensku dočkáme, že v čele státu bude stát státník, jako jste vy. Státník, který nebude šířit nenávist vůči jiným národům, nebude sloužit válečným štváčům a v čase všeobecné lži poví pravdu, že Rusko není náš nepřítel. Hluboká úcta, pane prezidente. Slovensko vám fandí,“ zakončil svůj projev poslanec za SMER, Ľuboš Blaha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

22:04 Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

Lékař a komentátor Jan Hnízdil se zastal hokejisty Jaromíra Jágra, na kterého se snesla vlna kritiky…