Zeman ukazuje trapnost národa. Cpe nám do krku to nejhorší, zlobí se Martin Jan Stránský kvůli kauze Peroutka

15.04.2015 8:41

Profesor neurologie a vydavatel časopisu Přítomnost Martin Jan Stránský zareagoval na výroky o novináři Ferdinandu Peroutkovi, které pronesl prezident Zeman při návštěvě Mariánských lázní. V komentáři pro lidovky.cz Stránský tvrdí, že celá kauza údajné novinářovy příchylnosti k nacismu překročila trapnost prezidenta samotného a poukazuje na trapnost národa. Peroutka se prý musí obracet v hrobě.

 Zeman ukazuje trapnost národa. Cpe nám do krku to nejhorší, zlobí se Martin Jan Stránský kvůli kauze Peroutka
Foto: archiv
Popisek: Martin Jan Stránský

Prezident Zeman při besedě s občany Mariánských lázní uvedl, že pokud jeho mluvčí nenajde Peroutkův článek „Hitler je gentleman“, omluví se. Dodal ale, že při hledání inkriminovaného článku se ukázalo, že Peroutka v době okupace napsal ještě horší věci. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček posléze na Twitteru doplnil, že od příštího týdne Hrad začne novinářovy kontroverzní články z druhé republiky a počátku protektorátu zveřejňovat.

Vydavatel časopisu Přítomnost, kde měl Peroutkův článek v třicátých letech vyjít, Martin Jan Stránský, který prezidenta Zemana v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz označil za ožralu, hulváta a lháře, to považuje za vrchol trapnosti. A to nejen prezidenta samotného, nýbrž rovnou celého národa, který si Zemana zvolil za prezidenta. A nadále dovoluje, aby nám tato „maximálně povedená dvojice cpala do krku tu nejtrpčí chuť z jejich cirkusového světa zdeformovaných hodnot, která se dá snést“.

Stránský nicméně připouští, že někteří Zemanovi voliči dnes svého činu litují. Jenže prý nejsou slyšet. „Pivní socialismus a cynismus jsou tíživé vlastnosti,“ myslí si neurolog.

Celý komentář k přečtení ZDE

Nit suchou nenechal Stránský ani na médiích, která „ubohá“ prohlášení z Hradu předkládají občanům v podobě zpráv. „Jediné, s čímž by takové zprávy bylo asi možné porovnat, by bylo, kdyby London Times každý den publikovaly zprávy, kolikrát nějaký pudl (s prominutím) vykonal svou potřebu na rohu Hyde Parku,“ má jasno Stránský.

Výsledkem všeho prý je, že „podnapilý prezident, který něco někde četl a nepamatuje si kde, a bývalý redaktor komunistických novin, nyní svazácký tiskový mluvčí bez jediného morálního obratle v celé páteři, budou přednášet národu, kdo nejslavnější československý žurnalista všech dob ve skutečnosti byl. A média o tom budou psát“.

Stránský dle svých slov znal Ferdinanda Peroutku osobně. Byť připouští, že v některých věcech ho poznal spíše méně, je si jistý, že se novinář nyní obrací v hrobě.


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Víme. Pozadí organizátorky protestu na Hradě: Posílá peníze Pirátům, řešila už Vrbětice. Je toho víc

22:27 Víme. Pozadí organizátorky protestu na Hradě: Posílá peníze Pirátům, řešila už Vrbětice. Je toho víc

Situace kolem prezidenta Miloše Zemana a postoje lidí z Hradu k ní budí vášně. I proto se na pražské…