Zeman ukazuje trapnost národa. Cpe nám do krku to nejhorší, zlobí se Martin Jan Stránský kvůli kauze Peroutka

15.04.2015 8:41 | Zprávy
autor: luš

Profesor neurologie a vydavatel časopisu Přítomnost Martin Jan Stránský zareagoval na výroky o novináři Ferdinandu Peroutkovi, které pronesl prezident Zeman při návštěvě Mariánských lázní. V komentáři pro lidovky.cz Stránský tvrdí, že celá kauza údajné novinářovy příchylnosti k nacismu překročila trapnost prezidenta samotného a poukazuje na trapnost národa. Peroutka se prý musí obracet v hrobě.

 Zeman ukazuje trapnost národa. Cpe nám do krku to nejhorší, zlobí se Martin Jan Stránský kvůli kauze Peroutka
Foto: archiv
Popisek: Martin Jan Stránský

Prezident Zeman při besedě s občany Mariánských lázní uvedl, že pokud jeho mluvčí nenajde Peroutkův článek „Hitler je gentleman“, omluví se. Dodal ale, že při hledání inkriminovaného článku se ukázalo, že Peroutka v době okupace napsal ještě horší věci. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček posléze na Twitteru doplnil, že od příštího týdne Hrad začne novinářovy kontroverzní články z druhé republiky a počátku protektorátu zveřejňovat.

Vydavatel časopisu Přítomnost, kde měl Peroutkův článek v třicátých letech vyjít, Martin Jan Stránský, který prezidenta Zemana v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz označil za ožralu, hulváta a lháře, to považuje za vrchol trapnosti. A to nejen prezidenta samotného, nýbrž rovnou celého národa, který si Zemana zvolil za prezidenta. A nadále dovoluje, aby nám tato „maximálně povedená dvojice cpala do krku tu nejtrpčí chuť z jejich cirkusového světa zdeformovaných hodnot, která se dá snést“.

Stránský nicméně připouští, že někteří Zemanovi voliči dnes svého činu litují. Jenže prý nejsou slyšet. „Pivní socialismus a cynismus jsou tíživé vlastnosti,“ myslí si neurolog.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…