„Zlomový okamžik.“ Soros mladší propouští, Janda propouští. Sociolog tuší proč

24.08.2023 18:01 | Monitoring

Sociolog Petr Hampl tvrdí, že se pomalu hroutí impérium miliardáře George Sorose, prostřednictvím kterého ovlivňoval dění po celé Evropě nebo Spojených státech. „Georg Soros zestárl a byl nucen předat své impérium zločinu synovi, který zatím nevykazuje žádné známky srovnatelných schopností,“ má jasno Hampl, podle nějž byl Soros „génius zla,“ který mimo jiné stojí za vyvoláním války na Ukrajině.

„Zlomový okamžik.“ Soros mladší propouští, Janda propouští. Sociolog tuší proč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl

Hampl ve svých glosách hodnotí ústup ze slávy miliardáře George Sorose, který nedávno oslavil 93. narozeniny. „Už jsem tu psal o tom, že starý Soros byl génius zla, naprosto výjimečná osobnost. Vysoce inteligentní ďábelská bytost, jaká se rodí jednou za velmi dlouhou dobu. Není možné ho nahradit jemu rovným. Tím spíš, že v další generaci nové aristokracie nevyrůstají skutečné osobnosti,“ tvrdí Hampl a vypočítává, za čím vším údajně Sorosovy aktivity stojí.

„To Georg Soros porazil v roce 2020 Donalda Trumpa, který na tom byl ještě osm měsíců před volbami působil naprosto neotřesitelně. To Georg Soros obsadil středoevropské vlády svými lidmi a má zásadní podíl na vyvolání války s Ruskem (i když mnoho dalších se ochotně přiživilo). To Georg Soros vybudoval nejmasivnější korupční organizaci na světě, která podplácela všechny od amerických politiků přes úředníky EU až po redaktory České televize a české soudce,“ je přesvědčený Hampl.

Jenže Soros už vlivem věku musel předat „své impérium zločinu“ synovi, který není tak obratným manipulátorem. „Naopak to vypadá na standardního manažera, který neumí nic jiného než pronášet prezentace, počítat ukazatele zisku a propouštět lidi. V polovině srpna tak tiskem proběhla téměř nepovšimnutá zpráva, že Sorosova organizace radikálně omezí aktivity v Evropě a že mimo jiné propustí většinu zaměstnanců (třeba v Německu propustí čtyři pětiny svých lidí),“ informuje Hampl a dává tuto informaci do souvislosti s nedávným propouštěním v českém think-tanku Jakuba Jandy Evropské hodnoty.

„Není to zlomový okamžik, ale další příznak pomalého drolení režimu,“ dodává Hampl.

Spekulace, že je Česká televize placena z peněz miliardáře Sorose, nedávno ironicky využil i zahraniční reportér ČT Jakub Szántó, který v nadsázce Sorosovi na síti X (dříve Twitter) popřál k narozeninám.

„Přidávám se ke gratulaci. Vše nejlepší k 93nám význačnému pánovi. Krom podpory demokracie osobně i za stipendium a titul ze skvělé školy Central European University a taky k Novinářské ceně 2014 od jeho nadace OSF spolu s Michalem Kubalem a Josefem Pazderkou za pokrytí Euromajdanu. Do 120!“ uvedl Szántó, který určitě věděl, co tím způsobí.

 

 

Navíc se k němu přidal Jindřich Šídlo ze serveru Seznam Zprávy, o kterých se v tomto ohledu šíří podobné názory na financování Sorosem. „Prosím tě, už přišly od starého pána tenhle měsíce peníze? Já mám dojem, že to má nějakej skluz,“ reagoval sarkasticky Šídlo.

„V srpnu až 17. přece,“ pokračoval v nadsázce Szántó.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jakub Makarovič

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak "novinář" Szántó se nám vlastně veřejně přiznal, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAion2 , 24.08.2023 18:53:33
že ho platil Soroš, navíc si ho vyškolil k obrazu svému a ještě mu OSF udělil jakousi cenu - úplná šílenost a pak věřte "nezávislým" presstitutům!

|  13 |  0

Další články z rubriky

„Prasárna, špína“. Výtrysky křesťanské lásky kvůli knize o Zemanovi

22:52 „Prasárna, špína“. Výtrysky křesťanské lásky kvůli knize o Zemanovi

„Řada církevních hodnostářů, věřících i novinářů stále hledá své dno,“ komentovala dění okolo křtu k…