„Zrada!“ Afghánistán ohrožen. Udělám všechno, rozčílil se Láska

21.07.2021 17:17

Senátor Václav Láska se na svém facebookovém profilu vyjádřil k tomu, jak spojenci odcházejí z Afghánistánu, a vracejí ho tím víceméně do rukou Tálibánu. „Můžeme diskutovat o tom, jestli to je, či není správný krok. Ale je tu zřejmá jedna věc, pro kterou nemám jiné pojmenování než zrada,“ uvedl Láska.

„Zrada!“ Afghánistán ohrožen. Udělám všechno, rozčílil se Láska
Foto: Repro Facebook Milion chvilek pro demokracii
Popisek: Václav Láska (SEN 21) na Staroměstském náměstí

Anketa

Je nutné nařídit očkování proti covidu-19 v Česku jakožto povinné?

9%
89%
hlasovalo: 18483 lidí
„Spojenecká vojska by v Afghánistánu nemohla fungovat bez pomoci některých místních, například bez tlumočníků. Na Západě nežije moc lidí, kteří umějí paštunsky nebo urdsky, a tak několik místních spojeneckým vojákům pomáhalo. A je jedno, jestli to dělali z nějakého přesvědčení, nebo pro výdělek. Prostě pomáhali našim vojákům a dobře věděli, že je to může stát život,“ píše Láska.

„Proto většina zemí takové lidi z Afghánistánu při odchodu evakuovala. Ne tak Česká republika. My je tam dosud necháváme, a v podstatě je tak odsuzujeme k smrti,“ uvedl dále Láska.

„Aby bylo řečeno vše, naše vláda o nějakém programu stále jedná. Super, ale výsledek v nedohlednu, zatímco Tálibán dobývá okres za okresem a blíží se k domovům lidí, které jsme tam nechali. Až se tahle vláda k něčemu rozhoupe, může z Afghánistánu převézt maximálně tak mrtvá těla lidí, kteří nám věřili a pomáhali,“ dodal Láska. 

„Nesnáším zrádce. A stydím se za to, že jako zrádce se chová Česká republika. Udělám všechno pro to, aby se věci změnily a my za zrádce nebyli. Budu bombardovat ministry vnitra i obrany. Obvolám všechny, co s tím mohou něco dělat,“ podotkl. 

„Pamatujete, jak jsme tu před pár dny všichni hrdě sdíleli slova: Jsme Češi! Nikdy se nevzdáme! Slyšíte? Nikdy! Já bych byl rád, kdybychom dnes mohli zvolat třeba: Jsme Češi! Nikdy nezradíme! Slyšíte? Nikdy!“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

6:16 Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

Babišovo Palermo mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečn…