Vláda neskončí, kapříci si rybník nevypustí, říká náměstek ČSSD

23.04.2012 10:41 | Zprávy
autor: tan

Náměstek primátora pro ekonomiku, majetek a majetkové účasti Mostu Karel Novotný v odpovědi čtenářům ParlamentníchListů.cz pochybuje o konci stávající vlády Petra Nečase.

Vláda neskončí, kapříci si rybník nevypustí, říká náměstek ČSSD
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vláda se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných

"Myslím si, že při vší úctě k tolika demonstrujícím, že musím konstatovat smutný fakt, že o tom, zda padne či nepadne vláda a budou či nebudou předčasné volby, se nerozhoduje v ulicích na demonstracích, ale rozhodující bude, zda paní Peake sežene či nesežene dostatečný počet poslanců proto, aby tato vláda mohla pokračovat dále," uvedl Novotný v odpovědi na dotaz, zda se Nečasův kabinet udrží u moci.

"Domnívám se, že kapříci si rybník nevypustí, byť bych se rád mýlil," doplnil zástupce ČSSD.

Jak ParlamentníListy.cz v pondělí informovaly, vicepremiérce Karolíně Peake stále chybí dva přeběhlíci ke splnění Nečasovy podmínky - deset poslanců pro vytvoření nového klubu. Ačkoliv hodlá během dneška s několika poslanci o společné platformě ještě jednat, přijde jí důležitější vyslovení důvěry většiny poslanců. Lhůta pro doplnění dvou zbývajících zákonodárců jí končí právě dnes.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…