250 miliard euro do Německa! řekl Babiš. A vytočil se nad novinami

26.08.2019 10:19

Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupil dnes před velvyslanci, aby představil priority zahraniční politiky. Zároveň také hovořil o tom, jak je Česká republika úspěšná. Nechyběla ani slova o tom, jak V4 je silným partnerem, kdy například do Německa putuje celkem z její strany 250 miliard eur.

250 miliard euro do Německa! řekl Babiš. A vytočil se nad novinami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„Chtěl bych vám poděkovat za vaše úsilí o posilování přátelských vazeb, budování dobrého jména i poskytování servisu českým firmám v zemích, kde působíte. Jsem přesvědčen, že můžete být hrdi a pyšni na Českou republiku, neboť se nám daří. Je důležité,  abychom mluvili o tom, že se nám daří. Média mají za úkol vysílat negativní zprávy. To, že se nepodařilo vše, za těch 30 let, je jasné, ale mluvme o tom, co se podařilo. Vracíme se do pozic úspěchů první republiky. My máme to DNA,“ poznamenal k velvyslancům Babiš.

Anketa

Jakou školní známkou zatím hodnotíte činnost současné vlády Andreje Babiše?

31%
48%
4%
6%
11%
hlasovalo: 10571 lidí

Následně hovořil o Evropské unii. „Je důležitá naše pozice v Evropě. Naše vláda zásadním způsobem mění naši pozici. Jsme aktivní v Bruselu, vystupujeme aktivně. A je potřeba našim lidem vysvětlovat, jaká jsou pozitiva Evropské unie. A samozřejmě těch pozitiv je víc než negativ,“ dodal s tím, že pozitivem je například to, že z EU dostáváme peníze. „Samozřejmě, že nedostáváme tolik, kolik bychom si přáli,“ poznamenal. Brexit je dle jeho slov nešťastný, neboť Velká Británie je pro nás důležitý strategický partner. 

„V4 je silný blok, jasně ukázala svoji sílu. V rámci migrace, v rámci kvót,“ poznamenal Babiš. „My jsme proevropští, chceme, aby Evropa fungovala, měla dobrou zahraniční politiku... Bojujeme za Evropu. Máme obavy, že některé věci se Evropě nedaří a chceme to napravit,“ dodal s tím, že dnes bude schválena Věra Jourová na post eurokomisařky.

„Vyjednávání o příštím rozpočtu bude o vyhledávání rovnováhy,“ poznamenal Babiš k vyjednávání o evropském rozpočtu. „České finance jsou ve výborné kondici, což se nedá říct o celé eurozóně,“ zmínil pak také Babiš, jenž nemíní, že eurozóna potřebuje vlastní rozpočet. „Přijetí eura nechceme uspěchat, není to určitě dobrý nápad,“ dodal. Mimo jiné také hovořil o 250 miliardách eur do Německa. „Jsme první partner Německa, V4, 250 miliard euro dodáváme všichni do Německa,“ poznamenal s tím, že jsme velký hráč v regionu.

Hovořil také o kohezní politice. „Potřebujeme prosadit větší flexibilitu o nastavení našich priorit. K tomu, aby přinášely prostředky EU prospěch všem, je nutné je využívat tam, kde jsou potřeba,“ poznamenal Babiš.

Babiš se před velvyslanci vyjádřil i ke klimatu, kdy Česká republika se jistě nestaví proti ochraně klimatu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

9:45 Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

Pavel Novotný nebyl i přes svůj bombastický projev na kongresu ODS zvolen místopředsedou strany. A P…