30 milionů, 20 milionů... Partaje už plánují volební kampaně

26. 2. 2014 9:30

Politické strany na kampaň před volbami do Evropského parlamentu vynaloží výrazně méně peněz než na kampaň před sněmovními volbami. Informuje o tom server Týden.cz, podle něhož za předvolební propagaci zřejmě nejvíce utratí ČSSD, asi třicet milionů korun. ODS předběžně počítá s až dvaceti miliony.

30 milionů, 20 milionů... Partaje už plánují volební kampaně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hnutí ANO představilo své kandidáty do Evropského parlamentu
reklama

Hnutí ANO počítá s výrazně menší sumou, než kterou mělo na propagaci před sněmovními volbami. „Myslím si, že to nebude částka, která se vyšplhá na dvacet milionů, ale zatím to střílím od boku," řekl serveru Pavel Telička, který je lídrem eurokandidátky ANO.

ČSSD má na kampaň vyhrazeno třicet milionů korun, které mají jít na billboardy, mítinky, sociální sítě. Lídr kandidátky Jan Keller začne počátkem března objíždět regiony, během tohoto měsíce prý objede 21 měst.

KDU-ČSL má zatím na kampaň vyhrazeno asi šest milionů korun, ale intenzivně shání sponzory, celkově by se prý výdaje měly dostat na sedm milionů korun.

Server cituje lídra kandidátky ODS Jana Zahradila, podle něhož občanští demokraté vynaloží na předvolební propagaci deset až dvacet milionů korun. ODS prý chystá pro voliče velké „překvapení", které se má týkat negativního stanoviska ODS k přijetí eura. Podrobnosti ale zveřejní až v horizontu několika týdnů.

Kolik vynaloží na předvolební kampaň KSČM, není zatím jasné, prý stále probíhají jednání s partnery, kteří se na kampani komunistů budou podílet.

TOP 09 počítá s rozpočtem 10 milionů korun, zatím ale ještě není schválen. Hnutí Úsvit také ještě nemá schválený rozpočet, předběžně ale počítá s pěti až šesti miliony korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ticho od Arabů. Velká změna. Borek z hořícího Izraele ohromil diváky ČT

10:25 Ticho od Arabů. Velká změna. Borek z hořícího Izraele ohromil diváky ČT

Na Izrael v noci opět pršely rakety. Zpravodaj ČT David Borek rozebíral hlavně to, co se dělo na zem…