79 tisíc a 67 tisíc berou šéfové. 40 tisíc učitel arabštiny. Celkem miliony z vašeho na integraci cizinců

30.01.2019 13:44 | Zprávy

Pražské zastupitelstvo před pár dny schválilo individuální dotaci v hodnotě přes 5,1 milionu korun neziskové organizaci, která se stará o integraci migrantů v Praze. Jak ParlamentníListy.cz zjistily, většinu dotace přitom spolknou platy vedení této neziskovky. Ta pořádá akce jako „turecký večer filmu“ nebo „kurzy sociokulturní orientace“. Jen za loňský rok za mzdy utratila 15 milionů, převážně z kapes nás všech.

79 tisíc a 67 tisíc berou šéfové. 40 tisíc učitel arabštiny. Celkem miliony z vašeho na integraci cizinců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání zastupitelstva hlavního města. Na programu byl mimo jiné i rozpočet na příští rok

Integrační centrum Praha (ICP) se na vlastním webu prezentuje jako „nezisková organizace, která usiluje o to, aby Praha byla metropolí všech – domovem pro všechny, kdo se tu rozhodli žít bez ohledu na jejich zemi původu, a místem, kde se jednotliví obyvatelé vzájemně respektují, podporují a spolupracují.“

Jinými slovy pomáhá migrantům a obecně cizincům, kteří přijdou do hlavního města a chtějí zde zůstat žít. Nezikovka ICP poskytuje kupříkladu služby tlumočníků, kurzy češtiny nebo radí cizincům, jak v České republice požádat o povolení k pobytu, jak pobyt prodloužit, pomáhá se slučováním rodin, uzavírání manželství či nabízí „pomoc při diskriminaci“.

ICP dále pořádá různé veřejné akce, jejichž prostřednictvím chce pomoci „interkulturní komunikaci“ a vzájemnému porozumění. Aktuálně lze na jejich webu nalézt pozvánku na promítání tureckých filmů s názvem „Nebezpečí humoru aneb večer s tureckým filmem“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radim Panenka

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

vstup do vlády

Jaké jsou vaše 3 hlavní podmínky, přes které nejede vlak, a za jakých byste šli do vlády s ODS a spol? Nebo s ODS už nikdy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašín: Amerika na pokraji krvavých nepokojů. Demokraté volí násilí

18:35 Mašín: Amerika na pokraji krvavých nepokojů. Demokraté volí násilí

„Amerika stojí na pokraji otevřených ozbrojených nepokojů,“ píše Josef Mašín pro ParlamentníListy.…