A já s ním šel na snídani! Naštvaný Andrej Babiš se vyřádil na Zaorálkovi

16.05.2017 11:30

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce osobně požádat prezidenta Miloše Zemana, aby jej odvolal z vlády. Píše to ve svém komentáři pro server Expres.cz.

A já s ním šel na snídani! Naštvaný Andrej Babiš se vyřádil na Zaorálkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Minulý týden jste si mohli přečíst desítky článků, ve kterých jste si zase mohli přečíst spoustu věcí o mně, které nejsou pravda. Dost mě to znechucuje a zdržuje od práce. Neustále vysvětlovat lidem, že nejsou pravda všechny ty účelové lži, které jsou proti mně vymýšleny. Radši bych dělal něco smysluplnějšího, například rozpočet. Ale bohužel to nejde jinak,“ řekl úvodem Babiš. Podle svých slov se octnul uprostřed situace, kterou nezavinil. ČSSD přitom, jak tvrdí Babiš, nemá plán, jak to všechno ukončit. 

„Jejich cílem je jen šířit lži, útočit na mě a hnutí, házet nám klacky pod nohy a pokusit se tím zvýšit své upadající preference. No a možná nás taky dostat z vlády, prohlubovat krizi a ovládnout Ministerstvo financí,“ podotkl dále současný správce státní kasy.

Původní text ZDE

Anketa

Vadilo by vám, kdyby Sobotkova vláda dovládla s tolerancí Kalouska a ODS?

95%
hlasovalo: 12987 lidí

A obul se do ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, od něhož podle svých slov zažil v minulém týdnu mnoho lží a podpásových úderů. „Nejdřív začal na půdě Sněmovny a následně i novinářům vyprávět, že jsem mu nějak vyhrožoval, zejména pokud mě odvolá premiér z vlády. Fakt, že lže a moje slova záměrně překroutil, je skandální. Možná ještě horší je ale to, že použije lež, aby se zapomnělo na to, že si se mnou vyrazil na snídani, což mu jeho kolegové ze sociální demokracie pořád nemůžou odpustit, a tak se před nimi teď snaží předvést, že je ten největší kritik Babiše,“ poznamenal Babiš, že na toto si nikdy nezvykne. Zároveň dodal, že Zaorálkovi nikdy nevyhrožoval.
 
Ubezpečil také, že v současné době v Agrofertu, jenž mu patřil a nyní je ve svěřenském fondu, probíhají tři kontroly najednou. „Jedna přímo na korunové dluhopisy,“ dodal. „Na ty korunové dluhopisy, které pan Kalousek vehementně nabízel veřejnosti, podnikatelům a pan Sobotka je odmítal zdanit. Ty dluhopisy, které nikomu nevadily, dokud se nevytáhly jako pseudokauza na Babiše,“ míní. 
 
„Nicméně přes všechny útoky a lži jsme tento týden přišli s řešením vládní krize, která je podle mě teda fakt jen divadlo pro voliče. Nedá se na to koukat. Jak jsem vám řekl a slíbil, nikdy z vlastní vůle neodejdu z politiky a ani z pozice ministra financí, protože pro to není důvod, nic nezákonného jsem neudělal. Moje výsledky mluví za vše. Česká republika je podle Eurostatu ve veřejných rozpočtech druhou nejlepší zemí v EU. Ale máme řešení, které pomůže všem, a teď vám ho chci říct,“ poznamenal následně a zmínil nabídnutí kandidátky na ministryni financí Aleny Schillerové. 

„Nic jsme nepodcenili a nabídli jsme po jejím odmítnutí i druhého nominanta, pana ministra Brabce. Toho ale taky odmítnuli. Jako ministr životního prostředí a vicepremiér vlády nevadí, ale ministra financí dělat nemůže. Logika level pan premiér Sobotka. Děláme maximum, abychom se z téhle šílené situace, kterou jsme nezavinili, dostali rychle ven a vláda mohla normálně fungovat. A aby si lidi oddechli. Abychom je už přestali touhle jakoby krizí otravovat,“ řekl Babiš s tím, že chce prezidenta osobně požádat, aby jej odvolal, ale nejprve musí premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odsouhlasit jejich člověka v čele Ministerstva financí. 

„Otázkou je, jestli jediným Sobotkovým cílem není dostat se na Ministerstvo financí a sebrat ho z gesce hnutí ANO, protože tady jsou nevyřešené kauzy, které se týkají období, kdy byl on ministrem financí. Přejte nám všem, ať to vyjde a premiér nás znovu nepodvede,“ zakončil Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A to ještě nevíte... Česko zavřené, Babiš a Prymula domluvili. A ozvaly se ještě horší věci

14:10 A to ještě nevíte... Česko zavřené, Babiš a Prymula domluvili. A ozvaly se ještě horší věci

Na dnešní vyhlášení lockdownu už zareagovalo více než dost osobností s mnoha výtkami a poznámkami. P…