A jak dlouho ho znáš?! Dusno kolem Filipa a KSČM. A všichni proti Babišovi? Připomínka kavárně

04.10.2020 21:10 | Zprávy
autor: rak

„Vyšachování vítěze k politické kultuře nepřispívá a je to špatně,“ zhodnotil odstavení vítězného hnutí ANO v některých krajích hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Novinář Petr Kamberský pak připomenul, jak v roce 2010 podobně ODS s ČSSD obešla TOP 09 a pak následovalo „čtrnáct dnů protestů, demonstrací a vtrhávalo se dokonce na jednání nového zastupitelstva“. Bilancuje se i nad selháním tradičních levicových stran. „Já si myslím, že v KSČM Vojtěchu Filipovi nesahá nikdo ani po kotníky,“ padlo v příspěvku známého levicového aktivisty. Sociolog Petr Hampl již však jméno Vojtěchova náhradníka má.

A jak dlouho ho znáš?! Dusno kolem Filipa a KSČM. A všichni proti Babišovi? Připomínka kavárně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Půta, který již potřetí zvítězil v krajských volbách a plánuje sestavení koalice s Piráty a ODS, v rozhovoru pro Právo zmínil, že je špatné, když je vítěz voleb vyřazen z možnosti utvoření koalice. „Vítěz voleb by měl dostat šanci koalici sestavit, pokud toho není schopen, tak by to měl zkusit druhý na pásce. Dlouhodobě to říkám, že vyšachování vítěze k politické kultuře nepřispívá a je to špatně,“ kritizoval umístění ANO v mnoha krajích na druhou kolej.

On sám chce kromě SPD jednat se všemi, tedy i s ANO. „S ANO jsme spolupracovali čtyři roky, bylo to dobrá spolupráce, ale předvolební doba ukázala, že ANO chce vyhrávat za každou cenu, byť to byl asi spíš tlak z Prahy než jejich osobní přesvědčení,“ uvedl.

Novinář Petr Kamberský jeho slova kritizující současný trend s tím, že to „nemůže být tak, že se večer po volbách oznámí, že má (volební vítěz) smůlu“, ocenil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

17:50 Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Umrněné“. Letošní protesty za Českou televizi jsou podle Zdeňka Zbořila, pam…