A je to v p...? ČSSD končí na 2 procentech. A prý bude zle

25.09.2018 7:49

Exkluzivní průzkum stranických preferencí v Praze přineslo dnešní vydání MF Dnes. Jen deset dní před začátkem voleb se ukazuje velmi výrazný propadák ČSSD. „Vůbec to nebudu komentovat, pokládám to číslo za hloupost,“ reagoval na průzkum STEM/MARK europoslanec a vlivný pražský sociální demokrat Miroslav Poche. Sociální demokraté podle všeho disponují jen dvouprocentní přízní voličů.

A je to v p...? ČSSD končí na 2 procentech. A prý bude zle
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Na vítězství v hlavním městě podle průzkumu útočí ODS. Ti by mohli získat 17 procent hlasů. Za nimi by se mohli umístit Piráti s 15 procenty hlasů, stejné procento má i ANO. Následuje je společná kandidátka TOP 09, STAN a lidovců s 12 procenty. Na radnici by se pak ještě mohlo dostat sdružení Praha sobě, které by mělo volit 8 procent lidí. SPD Tomia Okamury by skončila za branou magistrátu se čtyřmi procenty, ale výrazný je především propadák ČSSD, jež by měla získat jen dvě procenta voličů. 

Fotogalerie: - Sjezd ČSSD v Hradci Králové

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka.
Jaroslav Foldyna (vlevo) a Roman Onderka (vpravo) ...
Volební sjezd ČSSD v Hradci Králové.
Odpůrce prezidenta před místem konání sjezdu ČSSD.
Odpůrci prezidenta Miloše Zemana před místem konán...
Odpůrci prezidenta Miloše Zemana před místem konán...

Anketa

Zvažujete, že v senátních či komunálních volbách odevzdáte hlas alespoň jednomu kandidátovi ČSSD?

5%
95%
hlasovalo: 8421 lidí

„My jsme viděli průzkum od stejné agentury, kde nás volilo až sedm a půl procenta Pražanů. Podle průzkumu České televize máme volební potenciál přes devět procent,“ řekla k tomu jednička kandidátky pražských sociálních demokratů Jakub Landovský. On sám je přesvědčen o úspěchu. 

V případě, že by skutečně sociální demokracie utrpěla takovýto debakl, mělo by to zřejmě následky i pro předsedu strany Jana Hamáčka. Toho totiž mocensky drží neoficiální šéf pražské ČSSD, europoslanec Miroslav Poche. „Vůbec to nebudu komentovat, pokládám to číslo za hloupost,“ sdělil však k číslu Poche. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…