A my na tebe kašleme, Babiši, řekli si hostinští. Vymysleli kličku, informují noviny

4. 6. 2015 9:01

Mladá fronta Dnes informovala o novém obejití dvou připravovaných zákonů, které včera poslala vláda na schválení do Parlamentu. A Babiš bude mít zase problém, jak to vyřešit.

A my na tebe kašleme, Babiši, řekli si hostinští. Vymysleli kličku, informují noviny
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Řešení je zcela jednoduché. Takhle si například poradili v „hospodě“ ve Vrbce u Ledče nad Sázavou, která se na první pohled jeví jako zcela běžná hospoda. Ale hospoda to vlastně není. „Než si tam totiž objednáte, musíte se zapsat do tlusté knihy jako nový člen občanského sdružení Klub labužnických pohodářů,“ informuje MF Dnes s tím, že poté si nezaplatíte pivo, ale „přispějete“ na občerstvení.

Dagmar Krylová, která je tu hostinskou, je invalidní důchodkyně bez živnostenského listu,“ přinesla Mladá fronta Dnes příběh šedesátileté ženy, která pomohla s rozjezdem podobných sdružení hned v osmnácti hospodách. A jak se staví dotyčná k zákazu kouření? „Tak to se nás nedotkne,“ řekla Krylová redakci Mladé fronty s tím, že stát nemá do kouření v soukromých prostorách co mluvit.

Pokud bychom to nedělali, přežijí fast foody a velké podniky, brání se

Lepší restaurace přiznávají v průměru tak 70 procent, ostatní i jen půlku toho, co prodají,“ citují noviny jednoho z provozovatelů restaurace ve středních Čechách, což prý potvrdilo i mnoho dalších. „Povinné on-line přiznávání tržeb bude hostinské nutit, aby zdražili. To by řada z nich neustála,“ svěřil se novinám. Podle něj by tak měly šanci přežít jen malé rodinné podniky, fast foody a velké „lepší“ podniky, informuje deník.

Zaměstnanec bere 10 tisíc čistého, ale potřebujete pro něj dalších 10 tisíc,“ přiblížil restauratér novinám, jak se vyplácí část mzdy načerno, čímž se ušetří na sociálním a zdravotním pojištění.

Jak také MF Dnes informuje, zatím se tito provozovatelé nemusí bát, nicméně ministerstvo průmyslu, pod které tyto kluby spadají, se tím možná v budoucnosti začne zabývat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

4:43 „Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

Psát o menšině jako o parazitech bez základní školy, kteří od třinácti rodí děti, je nedůstojné. Ste…