A pozor. Zelenskyj udeřil na své. Jednali prý bez něj

6.7.2022 7:51 dop. | Ze sítí

Co chystá Rusko teď? V činech teroristů byste neměli hledat logiku, prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém dalším projevu. Rozhodl se popsat ruskou taktiku, kterou vojáci na rozkaz Kremlu uplatňují vůči napadené svobodné zemi. Mírnil též rozhodnutí vojenských orgánů o příkazu mužům v odvodovém věku, aby neopouštěli svá bydliště.

A pozor. Zelenskyj udeřil na své. Jednali prý bez něj
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj doporučil svým spoluobčanům, aby v činech ruských agresorů nehledali logiku. Jediné, co je pro Rusy cílem, je vraždit Ukrajince. Vojáky i civilisty bez rozdílu. A zničit na Ukrajině vše, co dosud fungovalo.

„V noci na 5. července byla téměř na celém území naší země vyhlášena letecká pohotovost. Předtím v hlavním městě a v některých regionech už nějakou dobu neplatila letecká pohotovost a někteří lidé dokonce kvůli takovému neobvyklému tichu pociťovali zvláštní úzkost. Přemýšleli, děsili se, hledali nějaké vysvětlení – jako by se okupanti na něco připravovali... Vlastně byste o tom neměli příliš přemýšlet. V činech teroristů byste neměli hledat logiku,“ konstatoval Zelenskyj.

Anketa

Co vy a letní dovolená?

hlasovalo: 5834 lidí

„Ruská armáda nedělá mezi útoky žádné přestávky. Má jediný úkol – brát lidem životy, zastrašovat lidi – aby  i pár dní bez leteckého poplachu už cítil jako součást teroru. A dnes večer Kyjev a znovu téměř celá Ukrajina slyšely letecký poplach. V současnosti se objevují zprávy o útocích v Chmelnickém regionu – počty obětí a raněných jsou nyní upřesňovány,“ pokračoval ukrajinský prezident.

Ukrajincům podle hlavy státu nezbývá, než tento ruský teror přečkat. Dokud nebude od jha ruských okupantů osvobozena celá země. V tuto chvíli by pode Zelenského Ukrajině velmi pomohlo, kdyby od svých západních spojenců dostala systémy protivzdušné obrany, s jejichž pomocí by chránila vlastní ženy a děti před ruskými raketovými útoky. „Splnění tohoto úkolu však závisí nejen na nás, ale také na pochopení našich základních potřeb našimi partnery,“ uvedl doslova prezident Ukrajiny. V této souvislosti poděkoval Velké Británii a jmenovitě premiérovi Borisi Johnsonovi, se kterým se dohodl o zvýšení pomoci Ukrajině o dalších 100 milionů liber navíc k nedávno přislíbené jedné miliardě liber.

Nakonec se s jasnou výzvou obrátil na vlastní generální štáb armády Ukrajiny. Velení  zakázalo mužům v branném věku pohyb mimo trvalé bydliště bez zvláštního povolení. Zelenskyj prý od spoluobčanů slyší, že se jim toto rozhodnutí ani trochu nelíbí a bude chtít po generálním štábu vysvětlení.

„Vidím, že existují různá hodnocení takového rozhodnutí, ve společnosti panuje nepochopení až rozhořčení. Pověřil jsem ministra obrany, náčelníka generálního štábu, vrchního velitele ozbrojených sil, aby mi všechny podrobnosti nahlásili při zítřejším pravidelném jednání štábu vrchního velitele jako jeden z bodů na pořadu jednání. Slibuji lidem, že informace dostanu. A žádám generální štáb, aby beze mě v budoucnu taková rozhodnutí nedělal,“ řekl Zelenskyj.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Jste ještě vrchním velitelem branné moci?

Předseda vlády tvrdí, že jsme ve válce, ministryně obrany chřestí zbraněmi, ministr financí zavádí válečnou daň a Vy nic? Nebo se jedná o šíření poplašné zprávy, či dokonce o sabotáž!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do týdne pád ceny elektřiny. Benzín? Za den. V TV útok na Fialu, jaký zatím nebyl

10:41 Do týdne pád ceny elektřiny. Benzín? Za den. V TV útok na Fialu, jaký zatím nebyl

Cena elektřiny na lipské burze v úterý poprvé překonala 500 euro za megawatthodinu. Televize CNN Pri…