A proto nezvolili v USA Clintonovou. Publicista už má jasno

23.04.2019 21:51

Publicista Konzervativních novin Matyáš Zrno se pustil do neúspěšné prezidentské kandidátky Hillary Clintonové. Ve svém vyjádření k útokům na Srí Lance prý znovu ukázala, proč lidé raději dali hlas Donaldu Trumpovi, a ne jí. Vybarvila se jako politička, která se zdráhá z úst vypustit slovo „boj“, a o takového prezidenta voliči nestojí. Strach vyslovit slovo křesťané nám nepomůže ani v boji s islámskými radikály.

A proto nezvolili v USA Clintonovou. Publicista už má jasno
Foto: Repro Twitter
Popisek: Fotografie domnělých útočníků
reklama

Po útoku na mešity na Novém Zélandu Hillary Clintonová na sociální síti zdůraznila, že je třeba čelit islamofobii a tvrdě odsoudit každého, kdo má pocit, že mu jakási bělošská nadřazenost dává právo napadat jiné lidi včetně muslimů.

Ale po bombových útocích na křesťanské kostely a hotely se Clintonová nevyjadřovala se stejnou rázností. Úzkostlivě se vyhýbala slovu „křesťané“, když psala o obětech hrůzostrašných bombových útoků, které si vyžádaly více než 300 mrtvých. O křesťanech mluvila jen jako o „uctívačích Velikonoc“.

Publicista Matyáš Zrno má za to, že právě tady je důvod, proč se prezidentem USA stal Trump, a ne Clintonová.

„Pokud se pak někdo diví, že křesťané v USA mohli volit osobu takového (řekněme poněkud pochybného) charakteru, jako je Donald Trump, tak vysvětlení je právě tady. Asi jako když si vesničané ze Sedmi statečných najmou pistolníky proti Calverovi (i když své ženy raději před pistolníky schovají). Celkem pochopitelně se obávají, že lidé jako Obama či Clintonová by za ně nebojovali, ba raději by ani slovo ‚boj‘ nevypustili z úst,“ napsal Zrno.

Pakliže snad Clintonová věří, že zastaví teroristické útoky islamistů, když se vyhne pojmu „křesťan“, podle publicisty se osudově plete. Islamisté nás považují za křesťany a především za křižáky, ať už se my sami nazýváme jakkoliv. Islamisté si křesťanství a Západ spojují mnohem víc než sami obyvatelé Západu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A brzdí. Ilona Csáková pod tlakem. Stejně si ji vychutnali

12:01 A brzdí. Ilona Csáková pod tlakem. Stejně si ji vychutnali

Zpěvačka Ilona Csáková se opřela do Andreje Babiše, že se chlubí lékem Ivermektinem, který prosazova…