A teď budete platit za kazdého nepřijatého migranta. Vlastizrada. Okamura žádal demisi, Ústi tleskalo

21.06.2023 16:23 | Reportáž

POLITICKÝ MONITORING Jako vždy zazněla na úvod setkání SPD v Ústí nad Labem státní hymna. „Potřebovali bychom ji slyšet daleko víc,“ uvedl předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala. Následně už dostal slovo šéf SPD Tomio Okamura, který zkritizoval vládu Petra Fialy (ODS). „Takoví lidé jako Pekarová Adamová či Petr Fiala škodí celé České republice. A občané se jich nemohou zbavit, i když by chtěli,“ rozhorlil se Okamura.

A teď budete platit za kazdého nepřijatého migranta. Vlastizrada. Okamura žádal demisi, Ústi tleskalo
Foto: Daniela Černá
Popisek: Tomio Okamura na demosntraci v Ostravě

„Jsem rád, že tady jste. Děkuji. Díky všem, že jste projevili odvahu a že jste si udělali čas na to, projevit svůj názor, protože víme, že to není vůbec jednoduché. Lidé se bojí projevit svůj názor, bojí se projevit o zaměstnání. Tak jsme to bohužel dopracovali od roku 1989. Den po dni se dovídáme o jednom selhání Fialovy vlády za druhým. Teď aktuálně vláda zveřejnila, že plánuje ukrást dalších čtrnáct miliard ze zdravotnictví. Poté, co předraženými cenami energií okradla vás všechny, teď chtějí vzít zdravotnictví dalších čtrnáct miliard,“ řekl Okamura úvodem setkání.

„Miroslav Kalousek z TOP 09, jeden z největších exponentů Fialovy vlády, to řekl na rovinu. Řekl, že občané by si měli platit v plné výši stomatologickou péči,“ poznamenal Okamura a dodal, jak vláda nasadila kunu do kurníku tím, že Kalousek je místopředsedou správní rady ve VZP.

„Dali miliardy Ukrajincům a na Ukrajinu. A pak řeknou, že není na důchody. A jak víte, Fialova vláda okradla všechny příjemce důchodů o 1 000 korun měsíčně. SPD bylo proti, nestydíme se za to, že jsme proti většině, která je v Poslanecké sněmovně, a do posledních sil budeme hájit všechny slušné občany. SPD je na straně všech slušných a pracujících lidí. Blíží se největší okradení lidí a největší zdražování zřejmě v historii České republiky. Máme jednu ze tří nejvyšších inflací v Evropě. To je vizitka Fialovy vlády. My budeme stát na straně všech slušných lidí,“ dodal. 

Podle něj Fialův kabinet před volbami nehovořil o tom, že bude zvyšovat věk odchodu do důchodu či že budou podporovat Green Deal. „Lhali ráno, lhali v poledne, lhali večer,“ citoval dále ekonomku Ilonu Švihlíkovou Okamura. 

„Přes padesát miliard na Ukrajince, stamiliardy na zbrojení. Zvyšuje se také částka na zbrojení o 48 miliard korun. Peníze jsou. Vláda je rozdává solárním baronům. Rozdávají sami sobě. Poslanci vládní pětikoalice si prohlasovali zvýšení platů politikům. Sami sobě, oni chrochtají u koryt plnými doušky, ale vám berou a říkají, že peníze nejsou. Pro nás, v SPD, je Česká republika na prvním místě. A za tímto si stojím, i kdyby proti nám byla celá Sněmovna. Peníze na Ukrajinu jsou a budou, ale pro naše důchodce, rodiny s dětmi nejsou. Vládní pětikoalice také schválila zdravotní péči dětem migrantů zdarma,“ pokračoval v kritice Fialova kabinetu Okamura. 

„Migrace. Jak víte, tak minulý týden Fialova vláda v EU odsouhlasila reformu migrační politiky EU. Česká republika buď bude platit za každého odmítnutého afrického migranta, nebo bude povinné přijímání migrantů. To je vlastizrada na občanech České republiky. To je zásadní ohrožení, bezpečnostní, této republiky. Jasně říkám: Nechceme další problémy pro slušné lidi,“ dodal.

Odmíl také přítomnost amerických vojáků v Česku. „Fialova vláda odsouhlasila tuto smlouvu za tlustými zdmi Strakovy akademie, pak to ministryně obrany Černochová jela podepsat do Ameriky,“ rozhorlil se dále Okamura, že v této věci obelhala Fialova vláda občany. 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

„Budou zdražovat léky, kojeneckou vodu. Bude se zdražovat vodné a stočné. Jsou to základní životní potřeby. To znamená, že například pracující rodiny přijdou kvůli zrušení školkovného o více než 40 tisíc ročně. Bude se zvyšovat DPH na dopravu, kadeřnické služby. Pivo,“ řekl. Podle něj jsou vládní elity zcela odtržené od reality.

„Požadujeme demisi Fialovy vlády! Jak jsem říkal, vláda bere peníze zdravotním pojišťovnám, zvyšuje daně. Američané a jejich dodavatelé, kteří zde budou budovat vojenské základny, mají být osvobozeni od daní. Českým občanům všem zdraží pojistné, ale děti migrantů budou mít zdravotní péči zdarma,“ rozhorlil se Okamura. Čeští občané podle něj mají držet jen ústa a krok.

„Takoví lidé jako Pekarová Adamová či Petr Fiala škodí celé České republice. A občané se jich nemohou zbavit, i když by chtěli. Přijďte k volbám a podpořte SPD, abychom mohli zavést pořádek. Škody Fialovy vlády jsou nedozírné. Tahle země je naše. Přestože nám ji vládní politici ukradli. Je načase: vezměme si naši zemi zpátky,“ zakončil Okamura za potlesku přítomných.

reklama

autor: vef

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

tento národ si nic lepšího nezaslouží, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusehekate , 21.06.2023 17:07:33
Zvolí si do parlamentu zlodějskou a profašistickou pětižumpu, která rozkradla vše , co mohla, zvolí si za presidenta komunistu, estébáckého udavače Pávka, který první, co ve funkci udělá, že okrade důchodce. Jsme národ hrdinů na internetu, ve skutečnosti zvolíme i tím , že k volbám nejdeme a ten nejhorší lidskej a politickej odpad to nakonec vyhraje.

|  5 |  0

Další články z rubriky

„Protiústavní.“ Jana Zwyrtek Hamplová chce umlčení v Senátu hnát výš

21:30 „Protiústavní.“ Jana Zwyrtek Hamplová chce umlčení v Senátu hnát výš

Horní komora Parlamentu se rozhodla sněmovní verzi novely občanského zákoníku ohledně uzavírání part…