A teď se Evropa posere. Ať táhnou domů! Obrovský zvrat v otázce migrace, který bude mít dopad

05.12.2017 11:19 | Zprávy

Spojené státy se rozhodly stáhnout z dohody OSN o uprchlících. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa je dohoda neslučitelná s politikou USA. Informaci přinesl server E15.cz. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

A teď se Evropa posere. Ať táhnou domů! Obrovský zvrat v otázce migrace, který bude mít dopad
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

Přípravy globálního paktu o migraci, jímž chce Organizace spojených národů společně chránit práva uprchlíků a migrantů, jsou v plném proudu, Donald Trump však rozhodl, že se z nich stáhne.

Počátek všeho je v roce 2016, kdy 193 členských států Valného shromáždění OSN jednomyslně přijalo text zvaný Newyorská deklarace pro migranty a uprchlíky. V této deklaraci se státy mimo jiné zavázaly zahájit jednání o uspořádání mezinárodní konference k uzavření globálního paktu o bezpečné, řízené a legální migraci v roce 2018.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura s pilou. Jenže ono se toho na akci SPD semlelo víc

13:00 Okamura s pilou. Jenže ono se toho na akci SPD semlelo víc

Český jarmark SPD tradičně otevírá ve třináct hodin. V Ostravě ale první zájemci k připraveným stolů…