A v Praze se už chystá akce. Kvůli přijetí sirotků ze Sýrie

18.09.2018 10:21

Již ve čtvrtek 20. září můžete přijít před pražské Hlavní nádraží, abyste vyjádřili svůj souhlas s přijetím syrských dětí. Událost „Proti politice cynismu“ je sdílena na sociální síti facebook.

A v Praze se už chystá akce. Kvůli přijetí sirotků ze Sýrie
Foto: archív autora
Popisek: US letecký útok Sýrie
reklama

„V minulém týdnu přišli někteří senátoři, podpořeni Wintonovými dětmi, s návrhem, aby Česká republika přijala 50 syrských sirotků. Ti přežívají ničivou válku ve své zemi v humanitárních a uprchlických táborech, kde je nedostatek jídla, hygieny, příležitostí ke vzdělání a lidé zde proto vyrůstají v nedůstojných životních podmínkách. Během víkendu ale premiér Andrej Babiš smetl návrh ze stolu se slovy: ‚Proč bychom je přijímali? Máme sirotky i u nás, které musíme připravit na vstup do života‘,“ píší iniciátoři z křesťansko-feministického ekumenického uskupení RFK. 

„Po odmítnutí jakékoliv pomoci válečným a klimatickým uprchlíkům, po otočení se zády ke kvótám a solidárnější Evropské unii, po ignorování prosby italského premiéra, který chtěl mezi státy EU rozdělit 450 lidí zachráněných na rybářské lodi, dosáhla česká politika dalšího hlubokého dna. Kvůli soutěži o hlasy voličů se Babiš, ale nejen on, vzdaluje míle daleko od humanistických hodnot, na kterých, snad ještě stále, je postavena současná společnost,“ píší organizátoři shromáždění.

Událost najdete ZDE.

Jak zdůrazňují, oni nechtějí přistoupit na tuto cynickou politiku, jakou kolem sebe šíří současná vláda. „Nesouhlasíme s argumenty, které popírají možnost soužití různých náboženských a kulturních skupin. Nesouhlasíme s Babišem, který podobnými výroky rozdmýchává ve společnosti nenávist. A proč vlastně? Aby měl díky takto získané popularitě větší moc ve vládě a upevňoval tak svůj podnikatelský monopol?“

„Přijďte společně s námi vyjádřit svůj nesouhlas se současným vládním postojem ve čtvrtek v 17:00 před Hlavní nádraží v Praze, odkud odjížděly v roce 1939 Wintonovy děti a kde také během uprchlické krize fungovala Iniciativa Hlavák pomáhající lidem na útěku. Společně uctíme minutou ticha oběti války v Sýrii a dáme prostor také projevům,“ dodávají organizátoři.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

16:35 „Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

Ne každý přivítal obrat v přístupu ke koronaviru Romana Prymuly. Podle právníka Tomáše Tyla se bez j…