ANO představilo kandidátku do Bruselu. Najdete tam dvě europoslankyně i bývalého Piráta

14.03.2019 22:15 | Zprávy

V čele kandidátky hnutí ANO pro volby do Evropského parlamentu budou vedle europoslankyně Dity Charanzové její kolegyně z Evropského parlamentu Martina Dlabajová a ekonom Martin Hlaváček. Čtyřkou bude poslankyně ANO Radka Maxová a pětkou někdejší pirátský lídr z Mariánských Lázní Ondřej Knotek. Novinářům to dnes oznámila Charanzová poté, co složení kandidátky odsouhlasili členové vedení hnutí.

ANO představilo kandidátku do Bruselu. Najdete tam dvě europoslankyně i bývalého Piráta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dita Charanzová

„Výbor dnes schválil celou kandidátku hnutí ANO do evropských voleb. Rozhodli jsme se, že vysíláme lidi, kteří se v Bruselu neztratí, kteří budou aktivní, kteří budou slyšet a kteří jsou připraveni Evropu měnit,“ uvedla stručně Charanzová, kterou jako lídryni kandidátky potvrdilo hnutí už na svém únorovém celostátním sněmu.

Charanzová je poslankyní Evropského parlamentu a místopředsedkyní výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů od července 2014. Od loňského listopadu je místopředsedkyní evropské frakce Aliance liberálů a demokratů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Kdo přesně si podle vás nepřeje mír?

Tvrdíte, že si ho nepřeje dost lidí. Podle mě jediný, kdo ho nechce je Putin. Jeho cíl je ovládnout Ukrajinu a podle mě přes to pro něj nejede vlak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Menu bez masa. V Evropské komisi chtějí změnit, co si dáte k obědu

13:01 Menu bez masa. V Evropské komisi chtějí změnit, co si dáte k obědu

Budou muset Evropané změnit své stravovací návyky? Aktuálně revidovaná směrnice o průmyslových emisí…