ANO uspořádalo snídani s pražskými kandidáty. Došlo na obchvaty i Opencard

26.09.2014 11:12

REPORTÁŽ Na pražské Malé Straně se v útulné restauraci Cukrkávalimonáda ve čtvrtek dopoledne konala snídaně s lídryní pražské kandidátky ANO Adrianou Krnáčovou, kandidáty do zastupitelstva Patrikem Nacherem a Eliškou Kaplicky, a úspěšnou senátní kandidátkou Janou Duškovou, která postoupila do 2. kola doplňovacích voleb na Praze 10. Z médií jsme zvyklí na to, že předvolební akce ANO se těší oblibě novinářů a rovněž voličů, avšak ranní snídaně probíhala v intimním duchu, na kterou dorazila jenom hrstka novinářů.

ANO uspořádalo snídani s pražskými kandidáty. Došlo na obchvaty i Opencard
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hnutí ANO

Úvodní slovo dostala Adriana Krnáčová, která mluvila o problematické Opencard. Již několikrát se vyjadřovala v rámci svého volebního programu o tom, co si myslí o bývalém managementu dopravního podniku a o projektu Opencard. Podle lídryně pražské kandidátky ANO by měla kartička v hodnotě 1,3 miliardy korun nabídnout Pražanům mnohem více.

Dále padlo pár slov k řešení projektu o pražském okruhu a odklonění tranzitní dopravy mimo Prahu. Jsou připraveny dva projekty, které by měly ulehčit okolním obcím. 

Poté se k zmiňované „kartičce“ vyjádřil také Patrik Nacher, který už několik let bojuje proti absurdním bankovním poplatkům. Dle jeho slov je nutno primárně projít všechny smlouvy, které se týkají projektu Opencard a najít finální řešení, které by konečně ukončilo několika měsíční problémy, které jsou s ní spojovány. Jako řešení nastínil konkrétní projekty „multifunkční karty“, které úspěšně fungují například v Chicagu nebo v Londýně.

Ve zkratce promluvila i kandidátka do Senátu Jana Dušková, která byla zhrozena z tragické účasti voličů na doplňovacích volbách na Praze 10, kde se úspěšně probojovala do druhého kola. Podle jejich slov patnácti procentní účast vypovídá o zájmu občanů o politiku a na druhé kolo očekává účast ještě menší.

Na závěr snídaně promluvila i Eliška Kaplicky, která se v rámci kampaně snaží poukázat na nefunkčnost kulturních instituci a řešení vidí v tom, že je potřeba odpolitizovat kulturu. Jak řekla, chybí pražským kulturním institucím vize, podle které by instituce fungovaly. Od nové koncepce čerpání grantů a nakládaní s ním přes komunikaci pražských divadel, která je v současné době na bodě mrazu. Dle slov Adriany Krnáčové chybí Praze a celkově České republice kulturní politika- nikdo neví co, jak a proč vůbec podporujeme a kam peníze z grantů na kulturu mizí.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lívia Ševčíková

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

19:08 Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

Konzervativní noviny přeložily text novinářek Barri Weiss a Katie Herzog o stále se šířící ideologii…