Advokátka se rozepsala o propagandě českých médií. A poslanec Huml si přisadil

23.06.2014 17:44

Advokátka Miroslava Hustáková na svém webu napsala o demokracii a svobodě slova na Ukrajině. O krizi se zajímá a prostřednictvím svého profilu na Facebooku upozorňuje na sporné momenty. Patří ke kritikům současné ukrajinské vlády a obává se vstupu země do EU. Její článek pochválil na svém profilu na Facebooku poslanec Stanislav Huml (ČSSD).

Advokátka se rozepsala o propagandě českých médií. A poslanec Huml si přisadil
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Některé cesty jsou stále zabarikádovány

Hustáková v prvé řadě připomíná italského investigativního novináře Marka Frankettiho, který hledal ruské vojáky na východě Ukrajiny. Všechny ozbrojence ale identifikoval jako občany Ukrajiny, kteří nechtějí kyjevskou vládu.

Česká advokátka přitom upozorňuje na propagandu z Kyjeva, podle níž na východě země válčí jen Rusové vyslaní Vladimirem Putinem.

„Asi by nemohli lhát o tancích ruské armády, tak jako na své TV prokazatelně lžou a ještě vezmou záběry ze hry, které v porovnání s originálem jsou jako lživé lehce identifikovatelné,“ dodala Hustáková a upozornila na reportáž, kterou odvysílala ukrajinská televize 1+1. Tvrdila, že Rusko vyslalo tanky do válčícího Donbasu. Záběry ve vysílání se přitom neshodovaly s realitou, televize použila materiál natočený během akce pořádané fanoušky počítačové hry World of Tanks.

Ruskou mentalitu chápat nemůžeme. Kvůli lásce k zemi jsou v prvé řadě občané

Hustáková se také zamyslela nad pohledem Rusů na své postavení ve světě. Skutečně podlehli propagandě Vladimira Putina? Advokátka upozorňuje, že ruskou mentalitu nelze pochopit naším rozumem.

„Jsou zcela jiní svoji mentalitou, svoji láskou ke své zemi, jsou v prvé řadě občané a potom až otcové a synové,“ vysvětlila a poukázala na příklad žen v Charkově, které neváhají křičet na ozbrojené vojáky, aby táhli zpátky do Kyjeva.

Ukrajina se připravuje na vstup do EU. Na jejích ulicích přitom lidé demolují obchody

„Vojáci se snaží udržet emoce a vysvětlují, že chrání Porošenka a žena mu zase odpovídá, že Porošenko není jejich prezident, ať si jej jdou chránit do Kyjeva,“ cituje Hustáková a dodává: „Je třeba říci, že oni je berou jako své děti, na které křičí, aby dostali rozum. ZCELA jiná situace je k Pravému sektoru – nacistům, kteří jsou stříleni, likvidováni fyzicky.“

Hustáková své názory podkládá záběry, které jsou dostupné na YouTube a které vypovídají o situaci na Ukrajině. Neznámí lidé tam demolují obchody a zástupci státní moci, policisté, tomu jenom přihlíží. Advokátka varuje, že taková země hodlá vstupovat do Evropské unie.

Celý článek ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…