Agentura věští triumf Bartoše s Rakušanem. A záchranu ČSSD

07.05.2021 12:30 | Zprávy

Další předvolební průzkum ukázal, že Andrej Babiš a jeho hnutí ANO ztrácí podporu voličů. Zatímco v dubnu 2020 by podle průzkumu agentury Kantar ANO získalo 34 procent hlasů, o dvanáct měsíců později je všechno jinak. Babiš se svým hnutím spadl na 21 procent. Zato Piráti, kteří měli loni touto dobou 16 procent, dnes v koalici se Starosty mají 27,5 procenta. Posílilo i hnutí SPD Tomia Okamury.

Agentura věští triumf Bartoše s Rakušanem. A záchranu ČSSD
Foto: Hana Brožková
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Je tu další z řady průzkumů, které Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO nevěstí nic dobrého.

Zatímco v dubnu loňského roku přinesla agentura Kantar informaci, že chce dát hlas Babišovi až 34 procent lidí, dnes je to podle agentury Median jen 21 procent hlasů. Naproti tomu Piráti, kteří měli loni touto dobou podporu 16 procent voličů, mají dnes v koalici se Starosty podporu 27,5 procenta hlasů a momentálně předvolebním průzkumům kralují.

Třetí v pořadí byla v dubnu 2020 ODS s 11,5 procenty. Dnes je ODS součástí pravicové koalice SPOLU, kterou tvoří ODS, lidovci a TOP 09. Tato kolice má momentálně podporu 17 procent voličů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce

Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…