Agresoři se smáli na policisty. Ti je začali hledat až po článku PL

10. 5. 2019 10:26

Policisté z obvodního oddělení České Budějovice prověřují napadení muže v noci z 5. na 6. dubna 2019 kolem druhé hodiny ráno. K napadení došlo v Českých Budějovicích v Krajinské ulici před barem PARADOX. Případ policisté vyšetřují jako podezření z výtržnosti a ublížení na zdraví. O všem psala také naše redakce.

Agresoři se smáli na policisty. Ti je začali hledat až po článku PL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto
reklama

Anketa

Jaký máte vztah k německému národu?

13%
68%
hlasovalo: 13176 lidí
Je zajímavé, jak na incident ještě před dvěma týdny reagoval zástupce jihočeské policie. Milan Bajcura z Krajského ředitelství Jihočeského kraje ParlamentnímListům.cz 29. dubna řekl, že „ke vzájemnému napadení několika osob došlo v Krajinské ulici. Totožnost zúčastněných mužů a žen je nám známa a případ je v řešení policistů Obvodního oddělení České Budějovice-město."

Nyní se situace obrátila a českobudějovická policie v tiskové zprávě, kterou zjevně vyvolal zájem naší redakce o celý případ, konstatuje, že „napadenému muži bylo způsobeno vážné zranění" a po pachatelích pátrá.

V tiskovce lze také najít popis agresivních mladíků, kteří měli podle svědků na hlavě „mastnotu a noc si krátili pokřikováním žádostí o orální sex na kolemjdoucí muže i ženy“.

„Napadnout jej měl muž zhruba třicetiletý, urostlé či silnější postavy, tmavší pleti, v bílém tričku, svědci jej popisují jako „světského“. Ten měl stát v podloubí Krajinské ulice proti baru se třemi muži a dvěma ženami. Kamery zaznamenaly dva muže v bílém tričku, jak se krátce po incidentu vracejí zpět do baru, jeden z těchto mužů by měl být útočníkem.

Ačkoli má policie informace o popisu a záznamy z kamer, nebyla schopna za více jak měsíc pachatele násilného činu dopadnout.

„Nemají nic, nevědí nic,“ sdělil pro PL obeznámený zdroj.

Doplňme, že vedoucím Obvodního oddělení České Budějovice-město je nadporučík David Vandas, územní odbor České Budějovice vede Michal Holčapek.

Případ i nadále sledujeme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to tu! Milion chvilek v politice, zaznělo. Česko jásá i nadává nad oznámením

7:31 Je to tu! Milion chvilek v politice, zaznělo. Česko jásá i nadává nad oznámením

Bylo to na akci Milionu chvilek pro demokracii, kde zakladatel hnutí Praha Sobě Jan Čižinský odhalil…