Agrofert neznárodníme, ujistil Babiše Vojtěch Filip

03.10.2016 14:25

Agrofert znárodnit nechceme, uvedl v rozhovoru pro časopis Týden předseda KSČM Vojtěch Filip. Tuto obavu, kterou v minulých dnech vyslovil ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO), považuje Filip za politický výkřik.

Agrofert neznárodníme, ujistil Babiše Vojtěch Filip
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip
reklama

„Jsem představitel KSČM, která respektuje ochranu všech druhů vlastnictví. Teď musíme bránit státní vlastnictví, protože někteří privatizátoři si myslí, že lze zprivatizovat i státní moc. Že některé věci podle Ústavy České republiky opravdu musejí patřit státu, o tom jsem hluboce přesvědčen. Ale nemyslím si, že předmět podnikání Andreje Babiše by měl být předmětem nějakého vyvlastňování,“ řekl ještě k otázce znárodňování Filip.

Jeho komunistická strana je v současné době žádaná. O případné spojení s ní po volbách se dokonce veřejně hlásí sociální demokraté i hnutí ANO. Filip sám tvrdí, že i když řada médií v minulosti uváděla, že s KSČM nikdo nejedná, jednali s nimi vždy všichni a pořád. „Naším cílem je obhájit naše pozice, případně při vyjednávání o koalicích dohodnout lepší podmínky,“ zmínil Filip. 

Podle jeho slov strana zásadně preferuje koalice, kde je větší programová shoda. „A to je v krajích různé, protože pro každý region se programy stanovují spíše individuálně, než že by existoval nějaký centrální pokyn,“ dodal. Personální nestabilita v hnutí ANO je však pro něj určitým důvodem pro opatrnost.

Závěrem se pak Filip vyjádřil i k případnému ovlivňování rozhodnutí v souvislosti se sněmovními volbami, které se uskuteční příští rok. „Úplně to tak nespojuji. Vždy záleží na tom, jak každé jednotlivé volby dopadnou,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

12:01 „Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

Imunolog Jiří Šinkora se opět zlobí. Tentokrát kvůli strachu, který vláda a odborníci šíří ve spojit…