Ajaj, nepříjemnost pro Fridrichovou? Na pomoc jí přispěchal Milion chvilek

23.07.2021 20:20

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se rozhodla vést přestupkové řízení s Českou televizí kvůli větě o covidu-19, jež zazněla v reportáži 168 hodin moderátorky Nory Fridrichové. Píše to server Mediaguru.cz. Na danou skutečnost už na Twitteru reagovalo i hnutí Milion chvilek pro demokracii, kterému se rozhodnutí kontrolního orgánu vůbec nelíbí.

Ajaj, nepříjemnost pro Fridrichovou? Na pomoc jí přispěchal Milion chvilek
Foto: Repro ČT
Popisek: Moderátorka 168 hodin, Nora Fridrichová

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17950 lidí
Česká televize se mohla dopustit přestupku podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli větě v reportáži v pořadu 168 hodin moderátorky Nory Fridrichové. Zde zaznělo, že vláda dovedla ČR k nejhorším číslům světa v covidové krizi. Toto tvrzení televize podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dostatečně argumentačně nepodložila. 

Reportáž Česká televize odvysílala 20. června. Pojednávala o roku covidové krize a informovala celkem o 30 275 zemřelých kvůli covidu. RRTV v té souvislosti uvedla, že prohlášení mohlo porušit paragraf zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání, podle kterého musí vysílatel poskytovat objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů. Ustanovení rovněž vyžaduje oddělení názorů a hodnotících komentářů od informací zpravodajského charakteru.

Mluvčí České televize Karolína Blinková k dotazu ČTK k celé věci jen uvedla, že zmiňované oznámení RRTV nebylo zatím veřejnoprávní televizi doručeno, a proto se k němu nelze blíže vyjádřit.

ČT ani Nora Fridrichová se k tomuto rozhodnutí nevyjádřily. Ale zato se vyjádřil spolek Milion chvilek pro demokracii, který si dal obranu ČT v její současné podobě do popisu práce.

„Takže. Jste sice ve zvládání covidu prokazatelně nejhorší, ale nemůžete to vyjádřit slovem ‚nejhorší‘, protože je to hodnocení. Víte, že za to může vláda, ale nemůžete říct slovo ‚vláda‘. Když ta slova řeknete, přijde na vás stížnost. Ví někdo, co s tím?“ zeptal se v té souvislosti na Twitteru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cenzura jak vyšitá? Rozhlas poslankyni SPD vyškrtl větu „Lidé jsou trestáni za názor“

19:54 Cenzura jak vyšitá? Rozhlas poslankyni SPD vyškrtl větu „Lidé jsou trestáni za názor“

Poslankyně a lídryně SPD pro nadcházející volby Karla Maříková, která měla kdysi problémy se svými v…